iPod Touch jeszcze nie umarł. Nowy model dostał procesor A10 Fusion

Apple nie porzuca jeszcze popularnego niegdyś odtwarzacza. iPod Touch będzie miał procesor A10 Fusion oraz znacznie więcej pamięci flash.

Wzrost popularności smartfonów sprawił, że klienci przestali już tak chętnie kupować przenośne odtwarzacze multimedialne. Smartfony oferują bowiem takie same funkcje, ale mają przy tym większe możliwości. Mimo to Apple nadal nie zrezygnowało z produkcji takiego sprzętu, a co więcej, wprowadza do sprzedaży nowy model.

Amerykański koncern zaprezentował właśnie siódmą już generację odtwarzacza iPod Touch, w którym wprowadził kilka interesujących usprawnień. Największa zmiana dotyczy wydajności urządzenia, gdyż pod jego maską pracuje procesor A10 Fusion. To układ montowany w smartfonach iPhone 7 oraz 7 Plus. Oprócz tego producent zwiększył ilość dostępnej pamięci flash aż do 256 GB. To oczywiście maksymalna opcja, gdyż w podstawowej wersji odtwarzacz nadal będzie oferował 32 GB.

Zastosowanie procesora A10 Fusion oznacza, że nowy iPod Touch wspiera technologię rzeczywistości rozszerzonej. Oprócz tego oferuje również grupowe połączenia w FaceTime, które wprowadzono do użytku w iOS 12.1. Dzięki temu użytkownik może prowadzić równoczesną wideorozmowę z maksymalnie 32 osobami. Oczywiście producent nie zapomniał też o gnieździe 3,5 mm, do którego użytkownik będzie mógł podłączyć standardowe słuchawki.

Nowy iPod Touch jest już dostępny na oficjalnej stronie Apple, a jeszcze w tym tygodniu trafi na sklepowe półki. Do wyboru jest kilka wersji kolorystycznych oraz wariantów pamięci flash. Za podstawowy model z 32 GB pamięci zapłacimy 199 dolarów. Wersje ze 128 i 256 GB kosztują odpowiednio 299 i 399 dolarów.

iPod Touch

Źródło: Apple.com

You may also like...