Nowy MacBook ma problem z głośnikami

Tegoroczny MacBook jest ewidentnie sprzętem niedopracowanym. Ledwie Apple poradziło sobie z awaryjna klawiaturą, a już pojawił się kolejny problem w postaci trzeszczących głośników.

Płacąc grube tysiące złotych za laptopa, klient ma prawo oczekiwać, że dostaje sprzęt w pełni sprawny, który nie będzie sprawiał żadnych problemów. W dzisiejszych czasach nie jest to niestety regułą. A doświadczają tego na własnej skórze nabywcy laptopów oferowanych przez koncern Apple.

Szczególnie duże problemy sprawia nowy MacBook, a jego użytkownicy skarżą się na kłopot z trzeszczącymi głośnikami. Problem jest dość dziwny, gdyż objawia się losowo nie ma żadnego jasnego wzorca, który pozwoliłby określić jego przyczyny. Nie wygląda bowiem na to, by powodowała go jakaś konkretna aplikacja, gdyż głośniki trzeszczą zarówno podczas korzystania z iTunes, jak i YouTube. Sami użytkownicy twierdzą jednak, że przyczyną może być słabe ekranowanie elektromagnetyczne procesora T2 odpowiadającego za dźwięk. Fale radiowe mogą bowiem zakłócać działanie układu, stąd też trzeszczące głośniki, aczkolwiek to tylko czyste spekulacje.

Skala problemu nie jest na razie duża, lecz wygląda na to, że liczba przypadków ciągle rośnie. W mediach społecznościowych pojawia się bowiem coraz więcej wpisów od użytkowników, którzy go doświadczyli. Apple na razie nie skomentowało sprawy, lecz na forum wsparcia technicznego pojawił się wpis, który informuje, że inżynierowie firmy nie znają przyczyn tej wady.

Jeśli uda się to rozwiązać przy pomocy aktualizacji, to z pewnością takowa się wkrótce pojawi. Gorzej jeśli jest to wada konstrukcyjna, a wówczas firma będzie musiała wymienić komputery.

MacBook

Źródło: Reddit.com

You may also like...