Nowy pilot Siri Remote niekompatybilny z grami tvOS

Okazuje się, że najnowszy pilot Siri Remote do Apple TV, może być dla użytkowników bezużyteczny. Urządzenie nie jest kompatybilne z niektórymi grami tvOS.

Apple zaprezentowało w tym tygodniu najnowszy model Apple TV, którego wyposażyło w ulepszoną wersję pilota sterowania Siri Remote. Okazuje się jednak, że wprowadzone w pilocie zmiany konstrukcyjne mogą obniżyć jego funkcjonalność i sprawić, że dla części użytkowników stanie się bezużyteczny.

W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, nową wersję pilota pozbawiono akcelerometru oraz żyroskopu. Jest to technologia rejestrująca ruch, którą wykorzystuje się w różnego rodzaju aplikacjach, w tym głównie grach. Brak tych elementów wyposażenia oznacza więc, że urządzenie przestało być kompatybilne z niektórymi grami dla systemu tvOS, które wykorzystują wykrywanie ruchu.

To dość dziwny ruch, gdyż nowe Apple TV 4K jest urządzeniem, które jeszcze bardziej nadaje się do grania. Producent wyposażył go bowiem w procesor A12 Bionic, który oferuje jeszcze większą moc obliczeniową. Poza tym sam koncern promuje wspomniany odtwarzacz jako urządzenie służące do cyfrowej rozrywki. Prawdopodobnie producentowi chodzi jednak o to, by skłonić użytkowników do zakupu dedykowanych kontrolerów.

No chyba, że nie jesteście graczami, wtedy brak akcelerometru w kosztującym 59 dolarów Siri Remote, nie będzie dla Was problemem. W końcu nie każdy lubi gry wideo, a urządzenie ma wiele innych przydatnych funkcji.

Siri Remote

Źródło

You may also like...