Nowy sensor Synaptics zadebiutuje w Vivo

Vivo będzie pierwszym producentem smartfonów, który wykorzysta nowy sensor firmy Synaptics. To czytnik odcisków wbudowany bezpośrednio w wyświetlacz.

Kilka dni temu Synaptics potwierdziło, że zakończyło pracę nad pierwszym sensorem odcisków palców wbudowanym bezpośrednio w wyświetlacz. Firma zapewniła, że produkcja seryjna czytnika Clear ID FS9500 wkrótce ruszy, a wykorzysta go pięciu największych producentów smartfonów.

Wprawdzie wtedy producent nie ujawnił które firmy zdecydowały się zakupić nową technologię, a teraz potwierdził, że jedną z nich jest Vivo. Chiński producent zamierza zastosować go w jednym ze swych najnowszych smartfonów, choć nie wiadomo jeszcze jaki będzie to model.

Powyższa wiadomość nie jest niespodzianką. Już w czerwcu firma ogłosiła taki plan, lecz wówczas zamierzała wykorzystać technologię Qualcommu, którą zainteresowany był również Samsung. Znany producent procesorów nie był jednak w stanie dostarczyć w pełni działającego sensora, więc Vivo zdecydowało się na współpracę z firmą, która ma już gotowy produkt.

Vivo

Źródło: Slashgear.com

You may also like...