Z bronią w ręku zrabował Ethereum za 1,8 mln

Kryptopwauty kradnie się przy pomocy komputera. Louis Meza zastosował jednak bardziej staromodną metodę i z bronią w ręku zrabował Ethereum za 1,8 mln dolarów.

Rosnące kursy kryptowalut powodują, że stają się one coraz bardziej atrakcyjnym kąskiem dla przestępców. Tylko w tym roku było kilka dużych kradzieży cyfrowej kryptowaluty, na łączną kwotę przekraczającą setki milionów dolarów.

Zwykle kradzieżami kryptowaluty zajmują się wyspecjalizowani hakerzy, którzy wykorzystując swe umiejętności, zwijają ją z cyfrowych portfeli lub giełd. Okazuje się jednak, że do kradzieży pieniędzy istniejących tylko jako zera i jedynki zapisane na komputerowym dysku, nadaje się stary dobry napad z bronią w ręku. Brzmi to dziwnie, ale ten właśnie sposób wykorzystał Louis Meza, by skraść Ethereum za 1,8 mln dolarów.

Złodziej grożąc ofierze bronią, zwabił go do samochodu, gdzie ukradł jej klucze od domu, telefon komórkowy oraz portfel. Następnie udał się do domu mężczyzny, dostając się tam przy pomocy kluczy i kradnąc cyfrowy portfel, w którym znajdowało się Ethereum.

Oczywiście taki napad nie byłby możliwy, gdyby nie to, że Meza doskonale znał swą ofiarę i wiedział, że trzyma pieniądze w kryptowalucie, a przy tym wiedział gdzie znajduje się portfel. Na szczęście rabuś został już schwytany. Postawiono mu zarzuty napaści, posiadania skradzionej własności i włamania do komputera.

Ethereum

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...