Nowy wideodzwonek Arlo ma własne zasilanie

Arlo zaprezentowało nowy wideodzwonek, który jest jeszcze łatwiejszy w instalacji. Producent wyposażył bo we wbudowaną baterię zapewniającą długi czas pracy.

Wideodzwonek staje się coraz popularniejszym gadżetem w naszych domach, gdyż często stanowi pierwszą linię obrony przed włamywaczami. Wiele osób zniechęca jednak do zakupu sprzętu kwestia instalacji, gdyż urządzenie należy podłączyć do sieci elektrycznej. Arlo znalazło na to radę i najnowszy produkt tej firmy ma już własne zasilanie.

Arlo Essential Wire-Free Video Doorbell wyposażono w kamerę HD z obiektywem dysponującym aż 180-stopniowym kątem widzenia. Rejestruje więc dosłownie wszystko co dzieje się przed naszymi drzwiami i przed jej czujnym okiem nikt się już nie ukryje. Co więcej, obraz rejestrowany jest w proporcjach 1:1, dzięki czemu łatwiej jest zobaczyć twarze wyższych lub stojących bliżej gości. Oczywiście kamera rejestruje obraz także w nocy, zaś HDR pomaga zrównoważyć jaśniejsze i ciemniejsze obszary kadru.

Własna bateria ułatwia montaż

wideodzwonek

Atutem kamery jest brak konieczności posiadania dedykowanego mostka, gdyż podłącza się ją bezpośrednio do domowego routera. Największą zaletą jest jednak wbudowany akumulator, który ułatwia montaż. Nie trzeba więc grzebać się w przewodach, gdyż wystarczy jedynie zamocować moduł na ścianie. Bateria według producenta wystarcza na 3-6 miesięcy działania, w zależności od sposobu użytkowania. Oczywiście nadal jest możliwość zasilania go z sieci, a wówczas będzie działał w nieskończoność.

Produkt dysponuje również dwukierunkowym systemem komunikacji z mikrofonem i głośnikiem. Umożliwia nawiązanie wideopołączenia na smartfonie i porozmawianie z gościem, nawet gdy jesteśmy poza domem. Możemy również nagrać gotową wiadomość lub pozwolić gościowi zostawić własną.

wideodzwonek

Jeśli skorzystamy z płatnej usług Arlo Smart, zyskujemy dodatkowo możliwość otrzymywania różnych powiadomień. Kamera poinformuje nas gdy ktoś zostawił paczkę przed drzwiami lub zarejestruje człowieka, zwierzę albo pojazd. Dodatkowo otrzymujemy 30-dniowe przechowywanie nagrań w chmurze. Powiadomienia oczywiście można wyłączyć, jeśli nie chcemy by coś nam w danej chwili przeszkadzało.

Wideodzwonek można już zamawiać w przedsprzedaży za 199,99 dolarów, a klienci otrzymają go już w sezonie świątecznym. W tej cenie otrzymujemy 3-miesięczny dostęp do Arlo Smart, natomiast za kolejne trzeba już będzie płacić. Abonament kosztuje 2,99 dolarów miesięcznie za jedną kamerę lub 9,99 dolarów miesięcznie za pięć sztuk.

Źródło

You may also like...