Nubia założy smartfon na nasz nadgarstek

Nubia chce zrewolucjonizować smartfony, umieszczając je na naszym nadgarstku. Na IFA 2018 pokazała prototyp urządzenia Nubia-α, będącego połączeniem smartfona i zegarka.

Smartfony są urządzenia, które zasadniczo mają tę samą konstrukcję. To się niebawem zmieni, gdy na rynku pojawią się modele wyposażone w składane wyświetlacze. Niektórzy producenci mają jednak znacznie bardziej śmiałe wizje urządzeń przenośnych.

Podczas targów IFA 2018, należąca do ZTE marka Nubia zaprezentowała koncepcję dość nietypowego smartfona, którego można nosić na nadgarstku. Jest to połączenie smartfona oraz zegarka o nazwie Nubia-α, prezentującego bardzo interesującą funkcjonalność.

Jak zauważycie na poniższym wideo, sprzęt przypomina z wyglądu smartbanda, lecz jego funkcjonalność jest znacznie szersza. Wyposażono go bowiem w modem 4G LTE, zapewniający sprawną komunikację z siecią. A także przednią kamerę, która może przydać się do selfie i wideorozmów oraz robienia zdjęć.

Producent nie podał na razie specyfikacji Nubia-α, jednak biorąc pod uwagę rozmiary, nie należy oczekiwać wydajności na miarę topowych smartfonów. Niewielki ekran może też znacznie ograniczyć funkcjonalność, choć oczywiście z podstawowej funkcji sprzętu, czyli rozmów głosowych, na pewno będzie można korzystać. Nie wiadomo też na jakim systemie urządzenie miałoby pracować, ale najbardziej logicznym wyjściem byłoby Wear OS, który najlepiej pasuje do tego typu sprzętu.

Na razie Nubia-α jest tylko konceptem i nie wiadomo kiedy trafi do sklepów.

Nubia-α

Źródło: Youtube.com

You may also like...