Apple może wzbogacić mapy o nową technologię

Apple chce podnieść atrakcyjność Apple Maps dzięki nowej technologii. Firma rozważa wykorzystanie w nich technologii rzeczywistości rozszerzonej, łączącej rzeczywisty obraz z cyfrowym.

Parę lat temu Apple postanowiło zaistnieć na rynku map do nawigacji GPS i udostępniło aplikację Apple Maps, która miała być konkurencją dla Google Maps. Plan nie do końca wypalił, gdyż mapy okazały się niedokładne i mało intuicyjne w obsłudze, więc użytkownicy nadal wybierali produkt Google.

Z biegiem czasu amerykańska firma coraz bardziej udoskonalała swój produkt, który obecnie oferuje m.in., mapy pomieszczeń w dużych obiektach. Teraz planuje wzbogacić go o zupełnie nowe rozwiązanie, integrując z technologią rzeczywistości rozszerzonej. Jakiś czas temu koncern kupił firmę zajmującą się produkcją soczewek do gogli AR, co zrodziło plotki, że planuje stworzyć własne gogle. Wygląda jednak na to, że plan jest zupełnie inny i firma z Cupertino zamierza wykorzystać zdobytą wiedzę w swych pozostałych produktach i usługach.

Jednym z nich może być aplikacja Apple Maps. W wakacje pojawiły się bowiem oferty pracy dla koncernu, w których pojawiły się odniesienia do wykorzystania AR w cyfrowych mapach. Może to oznaczać, że Apple w jakiś sposób chce wspomnianą technologię z nimi zintegrować.

Wbrew pozorom nie byłby to taki zły pomysł, gdyż zapewniałoby to wiele nowych możliwości. Nie wiadomo jednak czy Apple faktycznie chce wykorzystać technologię AR w swych mapach, ale mogłoby to znacznie podnieść ich użyteczność.

Apple Maps

Źródło: Thinknum.com

You may also like...