Obywatelu wesprzyj policję

W naszym kraju jest naprawdę dobrze, jeśli na posterunku są komputery które w dodatku działają. Natomiast amerykańscy stróże prawa coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych.

Policjanci z Nowego Jorku przygotowali specjalną aplikację na smartfony. Program przeznaczony jest dla obywateli i pozwala wspierać stróżów prawa, dostarczając im informacji o zauważonych przestępstwach.

Aplikacja zapewnia dostęp do statystyk dokonywanych przestępstw, pozwala zerknąć na listę najbardziej poszukiwanych przestępców, itp. Obywatele mogą również udzielić policji anonimowo wskazówek dotyczących przestępstw, których byli świadkami, a także podzielić się z nimi informacjami, które mogłyby pomóc rozwiązać stare sprawy.

Program posiada sekcję, gdzie obywatele mogą opisać wygląd podejrzanego, jego płeć, rasę, a także opis przestępstwa, w tym również dokładny opis pojazdu (jeśli takowy został wykorzystany), wraz z marką, modelem, rocznikiem, kolorem oraz tablicami rejestracyjnymi. Można nawet uploadować zdjęcie wykonane ze smartfona, lub strzelić fotkę bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Rozwiązanie bardzo przydatne i poprawiające bezpieczeństwo na ulicach.

Źródło: Tuaw.com

You may also like...