iPhone 5SE – cena i specyfikacja techniczna

Nie milkną plotki na temat nowej, mniejsze i tańszej wersji iPhone’a, nad którym Apple pracuje ponoć od zeszłego roku. Chińskie źródła ujawniły kolejne szczegóły na jego temat, dotyczące specyfikacji technicznej oraz prawdopodobnej ceny.

Apple od dawna rządzi w segmencie smartfonów premium, lecz choć zarabia na tym ogromne pieniądze, to doskonale wie, najlepiej sprzedają się modele ze średniej półki i prędzej czy później wyniki sprzedaży iPhone’a przestaną już rosnąć. Według rynkowych ekspertów nastąpi to już w tym roku i i podobnie jak w przypadku iPada, który sprzedaje się coraz gorzej, flagowy smartfon firmy z Cupertino również zacznie znajdywać coraz mniej klientów.
Amerykański koncern pracuje więc nad mniejszym i tańszym modelem smartfona, Oficjalnych informacji na jego temat brak, ale chińskie źródła próbują to nadrobić i dostarczają nam kolejnych szczegółów. Trzeba jednak pamiętać, że informacje są spekulacjami i w zależności od źródła dość poważnie się różnią, więc nie wiadomo na ile będą prawdziwe.

Zobacz najtańsze smartfony

Kolejne źródło twierdzi, że nowy smartfon będzie się nazywał iPhone 5SE i zamiast procesora A8, jak wskazywały wcześniejsze plotki, otrzyma nieco słabszą wersję układu A9. Jeśli więc chodzi o wydajność, to prawdopodobnie gdzieś pomiędzy iPhonem 6 oraz iPhonem 6s.

iPhone 5SE ma być dostępny w dwóch wariantach, mianowicie 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci flash, a także 1,2 GB RAM i 64 GB pamięci flash. Bateria będzie mieć natomiast pojemność 1624 mAh, co powinno wystarczyć do zasilenia tego małego smartfona, który posiadać ma jedynie 4-calowy ekran. Będzie też NFC oraz VOLTE (Voice Over LTE), zaś urządzenie ma być dostępne w trzech wariantach kolorystycznych.

iPhone 5SE kosztować ma 560 dolarów za wariant z 16 GB pamięci flash, więc na pewno nie będzie aż tak tani, jak można by sądzić. Wersja z 64 GB pamięci użytkowej, będzie rzecz jasna odpowiednio droższa.

Źródło: News.mydrivers.com

You may also like...