Odkurzacz Xiaomi zmieniony w odtwarzacz muzyczny

Eddie Zhang pokazał, że autonomiczny odkurzacz Xiaomi może pełnić różne funkcje. Udało mu się zmienić go w odtwarzacz muzyczny z dostępem do Spotify.

Autonomiczny odkurzacz to bardzo użyteczny sprzęt, który potrafi samodzielnie posprzątać mieszkanie. Urządzenie zdejmuje z naszych barków obowiązek utrzymywania podłóg w czystości, więc możemy w tym czasie wykonywać inne obowiązki domowe, lub zapewnić sobie chwilę relaksu. Krótko mówiąc, zapewnia nieocenioną pomoc w codziennym życiu.

Jeśli jednak sądzicie, że odkurzacz może tylko sprzątać nasze podłogi, to jesteście w dużym błędzie. Youtuber Eddie Zhang pokazał bowiem, ze może on mieć także inne zastosowania. Udało mu się zmodyfikować go w taki sposób, że teraz odtwarza muzykę z popularnej platformy Spotify. Wykorzystał w tym celu specjalnego klienta serwisu o nazwie Raspotify. Następnie zainstalował go na kontrolerze Raspberry Pi, który z kolei zamontował w odkurzaczu. W ten sposób podczas sprzątania mieszkania, sprzęt dodatkowo odtwarza muzykę. Jakość dźwięku nie jest oczywiście powalająca, gdyż odkurzacza nie projektowano w takim celu. Ale jako ciekawostka spisuje się całkiem nieźle.

Przeprowadzona modyfikacja nie była jednak łatwa i prawdopodobnie nie każdy będzie w stanie ją samodzielnie wykonać. Jeśli jednak chcielibyście spróbować, to zapraszam na stronę Zhanga, na której zamieścił dokładną instrukcję.

Na poniższym wideo możecie natomiast zobaczyć jak taki odkurzacz Xiaomi spisuje się w praktyce.

odkurzacz Xiaomi

Źródło

You may also like...