Odśnieżanie w wersji dla leniwych

Co prawda nadchodzi już wiosna, lecz jeszcze kilka tygodni temu śniegu napadało tyle, że niektóre miejscowości były odcięte od świata. Zgarnięcie go nie było łatwe, jednak dzięki nowinkom technologicznym, odśnieżanie wcale nie musi być męczące.

Wystarczy tylko wysupłać trochę kasy i sprawić sobie urządzenie wyprodukowane przez firmę SuperDroid, będące dość dużym pługiem śnieżnym, którym można odśnieżać posesję bez wychodzenia z ciepłego domu.

Jest to możliwe dzięki zainstalowanemu w nim systemowi zdalnego sterowania. Użytkownik sprzętu dostaje po prostu kontroler, identyczny jak do samochodu sterowanego radiem, zaś maszyna wyposażona w sześć dużych kół oraz 24 V silnik, posłusznie podąża tam, gdzie zostanie skierowana.

Producent zadbał też o możliwość założenia łańcuchów na koła (sześć kół w rozmiarze 13″), w przypadku gdyby śnieg okazał się zbyt głęboki oraz kamery, przez co możemy nim sterować nawet wówczas, gdy nie znajduje się w naszym polu widzenia. A dodatkowe baterie znacznie wydłużą czas pracy sprzętu.

Niestety jedyną wadą pługa jest jego cena, która wynosi 7900 USD. Ale jeśli potraktujemy to jako inwestycję i kupimy by oferować odśnieżanie za pieniądze, to połączymy przyjemne z pożytecznym i będziemy zarabiać, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Źródło: Superdroidrobots.com

You may also like...