Full HD Galaxy S7 po instalacji Nougata

Android 7.0 Nougat dla Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge pojawił się już na rynku europejskim. Po jego zainstalowaniu wielu użytkowników może się nieco zdziwić, gdyż ich smartfon będzie standardowo oferował rozdzielczość Full HD.

Smartfony z rodziny Galaxy S7 wyświetlają obraz w rozdzielczości QHD, czyli 1440 x 2560 pikseli. Dzięki temu jest on wysokiej jakości, jednakże dla większości użytkowników jest ona całkowicie zbędna, za to znacznie podnosi poziom zużycia energii.Samsung postanowił to zmienić i po zainstalowaniu na swym smartfonie Androida 7.0 Nougat, zauważymy zupełnie nowe, bardziej rozbudowane opcje oszczędzania energii. Ich częścią jest możliwość ręcznej zmiany rozdzielczości obrazu pomiędzy 720p, 1080p oraz 1440p.

Okazuje się jednak, że po zainstalowaniu systemu, nasz smartfon będzie się standardowo uruchamiał w rozdzielczości Full HD. Naturalnie w każdej chwili można ją ręcznie zmienić, ale wielu z pewnością spodoba się taka funkcja, gdyż niższa rozdzielczość powinna znacznie obniżyć zużycie baterii i wydłużyć działanie sprzętu.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...