Odświeżony iPhone SE zadebiutuje w 2018 roku

Apple może jeszcze nie rezygnować z modelu iPhone SE. Najnowsze doniesienia sugerują, że firma pracuje nad odświeżoną wersją, która pojawi się w przyszłym roku.

Kilkanaście miesięcy temu Apple podjęło próbę wejścia na rynek tańszych smartfonów i stworzyło model iPhone SE. Od jakiegoś czasu nie pojawił się jednak nowy model, więc można by odnieść wrażenie, że producent porzucił ten telefon.

Faktycznie pojawiły się doniesienia sugerujące, że Apple porzuciło ten telefon i nie będzie oferować kolejnych jego generacji. Mówiło się też, że powodem takiej decyzji była porażka modelu iPhone 5c, który również skierowany był do konsumentów z niego chudszym portfelem. SE nie wzbudzał bowiem zbyt dużego zainteresowania i klienci woleli dopłacić nieco dopłacić, by posiadać większy model.

Teraz pojawiły się informacje, że Apple na razie nie będzie porzucać tego telefonu i ponoć nadal pracuje nad jego następcą. Plotki sugerują, że premiera nowej generacji modelu iPhone SE odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku i na początku dostaną go Indie. Przecieki wspominają też o specyfikacji technicznej. Nowy telefon otrzymać ma procesor Apple A10, od 32 do 128 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię 1700 mAh.

Pamiętajmy, że powyższe informacje nie muszą być prawdziwe. Prawdą jest jednak to, że Apple chce koniecznie wzmocnić swą pozycję na indyjskim rynku, a potrzebuje do tego taniego smartfona.

iPhone SE

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...