Twitch usuwa jedną z najpopularniejszych emotek

Twitch usunął ze swej platformy emotkę PogChamp. Jest to jedna z najpopularniejszych emotek, od lat wykorzystywana przez społeczność użytkowników.

Część użytkowników Twitcha namiętnie korzystających z emotek, z pewnością zmartwi informacja o usunięciu jednej z nich. Platforma postanowiła bowiem usunąć emotkę o nazwie PogChamp, wykorzystywaną przez użytkowników od długiego czasu. Jej zniknięcie jest z pewnością dużym zaskoczeniem dla wielu osób. Była to bowiem piąta najchętniej używana emotka w tym serwisie, a wyprzedzały ją jedynie TriHard, LUL, <3 oraz Kappa.

Zastanawiacie się zapewne co było powodem usunięcia tej popularnej emotki. Chodzi o osobę, której twarz się na niej znajduje, a jest nim popularny streamer o pseudonimie gootecks. Okazuje się, że gootecks wyraził swe wsparcie dla osób, które wczoraj napadły na amerykański Kapitol.

Twitch zareagował na to błyskawicznie, usuwając emotkę ze swej platformy. W wydanym oświadczeniu wyjaśniono, że powodem tej decyzji jest zachęcanie przez streamera do dalszej przemocy, czego firma nie zamierza tolerować.

Serwis zapewnił, że “będzie współpracował ze społecznością w celu zaprojektowania nowej emotki dla najbardziej popularnych momentów na Twitchu“.

PogChamp

Źródło

You may also like...