Cyberpunk 2077 stracił na Steamie 75 procent graczy

Wygląda na to, że żywot gry Cyberpunk 2077 powoli dobiega końca. W ciągu zaledwie miesiąca od premiery, tytuł stracił na Steamie aż 75 procent wszystkich graczy.

Cyberpunk 2077 miał być największym hitem 2020 roku, lecz okazał się prawdopodobnie największą porażką. Tytuł trapią nie tylko poważne bugi związane z kiepską optymalizacją na konsolach, ale też wiele innych błędów. Jeden z nich uszkadza save’y, praktycznie zmuszając gracza do rozpoczynania zabawy od początku. Producent ma problem nie tylko ze wściekłymi klientami, ale również inwestorami, którzy niedawno wytoczyli mu proces zarzucając wprowadzenie ich w błąd.

Twórcy wprawdzie obiecują wypuszczenie aktualizacji rozwiązujących problemy, ale pojawią się one dopiero za parę tygodni. Niestety wielu graczy, którzy wydali niemałe pieniądze na zakup tytułu stracili już zaufanie do dewelopera i zaczyna masowo go porzucać.

Z najnowszych statystyk platformy Steam wynika, że baza graczy polskiej produkcji zmniejszyła się aż o 75 procent. Zasadniczo jest to całkowicie normalna tendencja, gdyż wiele tytułów z biegiem czasu traci na popularności. Tak było m.in., z grą Wiedźmin 3, która zanotowała podobny spadek aktywnych graczy po paru miesiącach od debiutu. W tym wypadku sytuacja jest jednak zupełnie inna, gdyż gracze porzucili tytuł w ciągu zaledwie miesiąca od jego rynkowej premiery.

Co ciekawe, mimo ogromnych problemów technicznych, Cyberpunk 2077 był finansowym sukcesem. Wydawca poinformował bowiem, że mimo zwrotów pieniędzy użytkownikom konsol, udało mu się sprzedać 13 mln egzemplarzy te produkcji.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...