Bitcoin przekroczył barierę 40 tys. dolarów

Bitcoin staje się coraz droższy i w tym tygodniu udało mu się przekroczyć barierę 40 tys. dolarów. Ta popularna kryptowaluta od września podrożała już niemal 3-krotnie.

Bitcoin ponownie zaczyna wzbudzać emocje, za sprawą nagłego wzrostu jego kursu, jaki nastąpił w ostatnich tygodniach. Eksperci uważali, że po spadkach jego wartości, jakie miały miejsce w zeszłym roku, kryptowaluta nie będzie już zaskakiwać dużymi wahaniami swej wartości. Tymczasem okazało się, że jest inaczej i od pewnego czasu jej wartość ciągle rośnie.

Jeszcze 9 września zeszłego roku, ten cyfrowy pieniądz warty był 10800 dolarów za 1 BTC. Od tego czasu jej wartość wzrasta i wygląda na to, że jeszcze nie osiągnęła górnego pułapu. Zaledwie w niedzielę jego kurs po raz pierwszy przekroczył 30 tys. dolarów i wyniósł wówczas 34800 dolarów. To z pewnością zelektryzowało inwestorów posiadających w swych portfelach sporo BTC, którzy zaczęli już liczyć zyski. Tymczasem wczoraj Bitcoin pierwszy raz przekroczył wartość 40 tys. dolarów.

Ogromny wzrost wartości tej kryptowaluty jest niewątpliwie dużym zaskoczeniem, szczególnie że tylko w jej przypadku jest on tak duży, Owszem, Ethereum, XRP i Litecoin oraz inne rodzaje cyfrowego pieniądza również stają się coraz droższe. Ale kurs żadnej z nich nie wystrzelił w ciągu ostatniego tygodnia w górę tak bardzo jak w przypadku Bitcoina.

I wygląda na to, że na tym się może nie skończyć. Analitycy banku JP Morgan uważają bowiem, że wartość tej kryptowaluty może osiągnąć nawet 146 tys. dolarów. Ich zadaniem nie jest wykluczone, że Bitcoin stanie równie atrakcyjnymi aktywami do inwestowania, jak złoto.

Pojawia się pytanie jak długo kurs tej kryptowaluty będzie rósł. Wiele osób na pewno chciałoby w nią teraz zainwestować licząc na duże zyski. Istnieje jednak obawa, że może to być sztucznie nadmuchana bańka. Jeśli kurs nagle się załamie, mnóstwo inwestorów straci wówczas ogromne pieniądze.

Bitcoin

Źródło

You may also like...