Odzyskał kryptowalutę za 3 mln dolarów utraconą po zgubieniu hasła

Pewien mężczyzna po długich staraniach odzyskał dostęp do Dogecoin wartych aktualnie 3 mln dolarów, po tym jak zgubił hasło do cyfrowego portfela. Kryptowalutę nabył w 2015 roku, kiedy to jej wartość była jeszcze niska.

Na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie słyszeliśmy historię o ludziach, którzy zapomnieli lub zgubili hasło do portfela z kryptowalutami. Sprawy były niewątpliwie bardzo poważne, gdyż nabyte niegdyś za grosze cyfrowe pieniądze, obecnie warte są miliony dolarów i mogłyby całkowicie odmienić życie właścicieli.

Kupił 10 mln Dogecoin za 1500 dolarów

Okazuje się jednak, że takich spraw jest znacznie więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Na szczęście część z nich kończy się szczęśliwie i właściciele kryptowalut mogą teraz wydawać miliony, które praktycznie spadły im z nieba.

W 2015 roku pewien emerytowany kierowca ciężarówki zainteresował się kryptowalutami i postanowił w nie zainwestować, licząc na przyszły zysk. Kupił więc 10 mln kryptowaluty o nazwie Dogecoin, płacąc za nią wówczas 1500 dolarów. Swą inwestycję umieścił następnie w cyfrowym portfelu na Androida.

Przez lata wartość posiadanych przez niego Dogecoin’ów urosła do 3 mln dolarów, więc postanowił spieniężyć kryptowalutę. Pojawił się jednak pewien problem, gdyż okazało się, że zapomniał PIN’u do cyfrowego portfela.

Oczywiście nie był to tak krótki PIN, jakim zwykle odblokowujemy telefon, gdyż liczył sobie 12 cyfr. Liczba kombinacji była więc tak duża, że jego ręczne złamanie było fizycznie niemożliwe. Zwrócił się więc do firmy KeyChainX, która zajmuje się odzyskiwaniem dostępu do cyfrowych portfeli.

Zgubione hasło do portfela

Specjaliści najpierw uzyskali od mężczyzny znaczące dla niego liczby, takie jak data urodzin, a następnie rozpoczęli eksperymenty z jego otwarciem. Na szczęście zakończyły się pełnym sukcesem i udało się odzyskać fundusze.

KeyChainX to firma stworzona w 2017 roku specjalizuje się w odzyskiwaniu kryptowaluty z cyfrowych oraz programowych portfeli. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy udało im się odzyskać ponad 100 portfeli.

Do swej działalności wykorzystuje specjalne oprogramowanie, które jest 1000 razy szybsze od powszechnie używanych narzędzi do odzyskiwania kluczy.

Dogecoin

Źródło

You may also like...