Oficjalny smartfon Facebooka zaprezentowany

Od wielu miesięcy słyszeliśmy plotki mówiące, iż Facebook wspólnie z tajwańską firmą HTC, pracują nad pierwszym telefonem stworzonym specjalnie dla tego portalu. Doniesienia właśnie się potwierdziły, a słuchawka została dziś oficjalnie zaprezentowana.

Telefon został zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej, na której ujawniono m.in., jego nazwę – HTC First. Słuchawka oparta na Androidzie, zostanie wyposażona w pełne oprogramowanie Facebooka, w tym także specjalny interfejs o nazwie Facebook Home.Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to nie jest to bynajmniej smartfon z najwyższej półki, a raczej z mocno średniej. Posiada 4,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 720p, a także dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 od Qualcomma. Znajdziemy w nim również dwie kamery: tylną o rozdzielczości 5 Mpix oraz przednią 1,6 Mpix idealną do wideo rozmów za pośrednictwem Facebooka. Obudowę smartfona, oferowaną w czterech kolorach (czarny, biały, czerwony i błękitny) zdobi niewielkie logo Facebooka znajdujące się na tylnej ściance.

Systemem operacyjnym jest zaledwie Android 4.1 Jelly Bean, co również jest pewnym zaskoczeniem, bo nawet nowe modele chińskich smartfonów mają już najnowszego Androida 4.1.2.

HTC First od 12 kwietnia będzie dostępny w sieci AT&T w cenie 99,99 USD. Przedsprzedaż smartfona właśnie się rozpoczęła. Słuchawka pojawi się też na rynku europejskim.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...