6-latek zarobił na YouTube 11 mln recenzując zabawki

6-letni youtuber Ryan, jest dowodem na to, że na YouTube da się zarobić niezłe pieniądze. Dzieciak na recenzowaniu zabawek zarobił w zeszłym roku 11 mln dolarów.

Przeglądając polskie fora internetowe, można spotkać się z dziwnym trendem zniechęcania początkujących youtuberów do publikowania filmów na tym znanym portalu. Wiele osób próbuje im wmówić, że niczego na tym nie zarobią i powinni się zająć jakąś pożyteczną robotą.

Jest to oczywiście bzdura, gdyż na YouTube da się zarobić niemałe pieniądze i wcale nie trzeba być specjalnie oryginalnym. Przykładem tego jest 6-letni Ryan, autor kanału Ryan ToysReview, który zajmuje się recenzowaniem zabawek. Można by sądzić, że dziecko opisujące zabawki nie będzie zbyt interesujące, a tymczasem jest zupełnie inaczej. Maluch tylko w zeszłym roku, zarobił na swej działalności 11 mln dolarów.

Tak wynika z najnowszego zestawienia najlepiej zarabiających youtuberów, przygotowanego przez magazyn Forbes. Ryan ToysReview, znalazł się w nim na ósmej pozycji z przychodem przed opodatkowaniem, wynoszącym aż 11 mln dolarów. Najciekawsze jest to, że kanał prowadzony przez rodziców dziecka, powstał zaledwie w 2015 roku, więc jest dość świeżym biznesem. A mimo to w ciągu nieco ponad roku przyniósł zysk na poziomie dużej firmy.

Ciekawostką jest to, że rodzina dziecka wcale nie zamierza uczynić z tej działalności swego głównego źródła dochodu. Matka twierdzi, że gdy Ryan znudzi się recenzowaniem zabawek, kanał zostanie zamknięty.

Można jednak założyć, że do tego czasu kanał, który ma ponad 10 mln subskrybentów i niemal 17 mld odtworzeń filmów, przyniesie wystarczająco dużo pieniędzy, by zapewnić rodzinie dostanie życie.

Z kolei Felix Kjellberg, czyli sławny PewDiePie, znalazł się tym razem na szóstej pozycji, z zarobkami rzędu 12 mln dolarów. Najwięcej zarobił jednak Daniel Middleton (DanTDM), bo 16,5 mln dolarów. Chłopak uruchomił swój kanał w 2012 roku, a zajmuje się m.in., nagrywaniem Minecrafta.

YouTube

Źródło: Forbes.com

You may also like...