OLED 55-cali i tylko 4 mm grubości

Jeszcze do niedawna nie było co marzyć o dużym ekranie w technologii OLED. Najwyraźniej producentom udało się wyeliminować ich największą wadę, czyli krótką żywotność, bo już wkrótce pojawią się na rynku.

LG szykuje się do premiery swego mocno oczekiwanego modelu 55EM9700, wyposażonego w 55-calową matrycę OLED. Póki co przyjmowane są zamówienia przedsprzedażowe, a pierwsze egzemplarze na rynek Korei Południowej trafią jeszcze w styczniu. Kilka miesięcy później telewizor pojawi się na zachodnich rynkach.Największą zaletą tego odbiornika jest jego grubość. Wynosi ona zaledwie 4 mm (miejmy nadzieję, że zostało to jakoś wzmocnione), zaś waga to zaledwie 10 kilogramów, co przy takim rozmiarze jest prawdziwą rewelacją. Jego wyjątkową cechą jest również znakomity kontrast, identyczny bez względu na kąt patrzenia oraz poziom oświetlenia pomieszczenia, w którym stoi odbiornik.

Niestety na razie krąg odbiorców tego niezwykłego telewizora, przynajmniej na początku, będzie nieco ograniczony. Każda nowinka techniczna musi swoje kosztować, a w tym wypadku mówimy o kwocie 10,000 dolarów.

Źródło: Lgnewsroom.com

You may also like...