One UI 2.1 trafi na Galaxy S10 i Note 10 już w kwietniu

Wiemy już kiedy kolejne smartfony Samsunga dostaną nowy interfejs One UI 2.1. Na Galaxy S10 oraz Note 10 pojawi się on już na początku przyszłego miesiąca.

One UI 2.1 to najnowsza wersja interfejsu użytkownika, którą Samsung stosunkowo niedawno wprowadził do swych smartfonów. Najpierw otrzymała ją rodzina Galaxy S20, na której interfejs został fabrycznie zainstalowany. Niebawem pojawi się też na inne urządzenia koreańskiej marki.

Kilka dni temu informowałem, że premiera aktualizacji jest już bardzo blisko i teraz wiemy już mniej więcej kiedy należy się jej spodziewać. Według witryny SamMobile, Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10 otrzymają ją już na początku przyszłego miesiąca. Strona twierdzi że informacja pochodzi bezpośrednio od moderatora społeczności Samsunga.

Aktualizacja dostarczy smartfonom z zeszłego roku wiele nowych funkcji, w tym także Quick Share. Pod tą nazwą kryje się opcja umożliwiająca bardzo wygodne udostępnianie plików pomiędzy smartfonami Samsunga. Wykorzystuje do tego celu WiFi, a więc transfer jest bardzo szybki, co umożliwia przesyłanie nawet sporych plików. Poza tym nie ma konieczności wcześniejszego parowania ze sobą sprzętu, a to z kolei podnosi wygodę korzystania z nowej funkcji.

One UI 2.5 dopiero z Androidem 11

Moderator potwierdził też, że Samsung pracuje już nad interfejsem One UI 2.5, który zapewne pojawi się z Galaxy Note 20. Możemy założyć, że interfejs dostaną również modele Galaxy S10, S20 oraz Note 10, ale otrzymają go dopiero z Androidem 11. Na tę chwilę niewiele jednak wiemy na temat funkcji nowego interfejsu, pomijając oczywiście możliwość korzystania z nawigacji gestami w aplikacjach firm trzecich.

One UI 2.1

Źródło

You may also like...