Najstarsze smartfony OnePlus dostały nowego Androida

Specjaliści z XDA postanowili wyręczyć firmę OnePlus i udostępnili Androida 9.0 Pie jej najstarszym smartfonom. Dostały go modele OneOPlus 2 oraz OnePlus X.

Chińska firma OnePlus ma w swej ofercie całkiem sporo smartfonów. Jednak te najstarsze modele zaczynają powoli odchodzić w zapomnienie i raczej nie mogą liczyć na aktualizacje systemowe. Na szczęście mamy forum specjalistów XDA, którzy bardzo często potrafią w tej kwestii wyręczyć producenta.

Tak też stało się i teraz i programiści zrzeszeni przy tym popularnym forum, udostępnili Androida 9.0 Pie dwóm najstarszym urządzeniom tego producenta. Dostały je modele OnePlus 2 oraz OnePlus X pochodzące z 2015 roku. Po zainstalowaniu systemu, użytkownicy dostali wiele nowych opcji, choć oczywiście nie obeszło się bez pewnych problemów. Trzeba bowiem pamiętać, że nie jest to oficjalna wersja systemu i ma kilka niedoróbek.

Użytkownicy modelu X zgłaszają m.in., problemy z kamerą i trybem HDR, suwakiem powiadomień i parę innych kłopotów. Znacznie lepiej sprawa wygląda na OnePlus 2, choć tu również jest kilka mniejszych bugów, dotyczących głównie kwestii wizualnych. Jeśli to Was nie zniechęca, to możecie pobrać nowy system i sami go wypróbować. Dla modelu X znajdziecie go tutaj, natomiast dla OnePlus 2 można go ściągnąć stąd.

Pamiętajcie jednak, że instalujecie go na własne ryzyko. Warto więc wcześniej zrobić kopię zapasową wszystkich danych.

OnePlus X

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...