OnePlus 5 vs iPhone 7 Plus w teście prędkości działania

OnePlus 5 wyposażony w Snapdragona 835 wydaje się mocnym smartfonem. Postanowiono więc sprawdzić jak wypadł na tle iPhone’a 7 Plus.

Wprowadzony w tym tygodniu do sprzedaży model OnePlus 5, to jeden z niewielu smartfonów, którzy posiadają na pokładzie Snapdragona 835. Nowy procesor Qualcomma to wydajny układ, więc teoretycznie procesor powinien zapewnić spore osiągi.

W przypadku tego smartfona jest to szczególnie istotna kwestia, gdyż niedawno odkryto, że producent oszukiwał w benchmarkach. OnePlus zastosowało kilka sztuczek, dzięki którym telefon w czasie testów miał znacznie lepsze osiągi niż podczas normalnej pracy.

Szef firmy, wprawdzie tłumaczył się, że nie chodziło o oszukiwanie klientów, lecz jedynie pokazanie pełnego potencjału sprzętu, ale niesmak pozostał. Dlatego wielu jest ciekawych jak ten produkt wypadnie w realnych testach. A najlepiej w porównaniu do jakiegoś mocnego rywala.

Takie porównanie zapewnili nam panowie z PhoneBuff, którzy przetestowali telefon, wystawiając go przeciwko iPhone’owi 7 Plus. Sprawdzian był testem prędkości, który wygrał OnePlus 5, lecz tylko siedmioma sekundami przewagi.

To dość zaskakujący rezultat zważywszy na fakt, że chiński smartfon ma nie tylko nowszy i bardziej zaawansowany procesor, ale też aż 8 GB pamięci RAM, czyli ponad dwukrotnie więcej. W praktyce powinien więc być znacznie szybszy. Pełny test zobaczycie na poniższym wideo.

OnePlus 5

Źródło: Youtube.com

You may also like...