Opóźnienia w pracach nad nowym kampusem Apple

Kilka miesięcy temu Apple ogłosiło plany zbudowania nowego kampusu, który zadziwił świat swym projektem przypominającym statek kosmiczny, lub Gwiezdne Wrota. Niestety firma poważnie się przeliczyła i teraz projekt ma kłopoty.

Przede wszystkim pojawiło się spore opóźnienie w planie budowy, a także okazało się, że pierwotny kosztorys został poważnie zaniżony. Budynek miał stanąć kosztem 3 miliardów dolarów, tymczasem już teraz wiadomo, że koszty zamkną się kwotą 5 miliardów, a to znaczne przekroczenie budżetu. Za taką sumę można by postawić najnowocześniejszy korporacyjny drapacz chmur, w tym nowy World Trade Center.

Według Bloomberg Businessweek, anonimowe źródło bliskie projektowi twierdzi, że nie tylko koszty poszybowały w górę, ale też harmonogram budowy posypał się i jej ukończenie zostało mocno opóźnione. Pierwotnie budynek miał zostać skończony w 2015 roku, lecz teraz mówi się, że bardziej realnym terminem jest 2016 rok.

Plany nowego kampusu zostały w 2011 roku zatwierdzone przez samego Steve’a Jobsa. Budynek ma mieć 280 tysięcy m2 co odpowiada mniej więcej 2/3 wielkości Pentagonu. Wokół kompleksu posadzonych zostanie około 6,000 drzew.

Źródło: Businessweek.com

You may also like...

1 Response

  1. GODmode pisze:

    Boskie 🙂