Oppo prezentuje nową optykę do smartfonów

Firma Oppo pokazała w Barcelonie prototypowy system optyki przeznaczony do przyszłych smartfonów. Technologia Dual Camera Zoom zapewnić ma 5-krotny zoom bez pogorszenia jakości obrazu.

Nie da się ukryć, że coraz lepsze matryce instalowane w smartfonach nie sprawią, że będą one robić zdjęcia jak profesjonalne lustrzanki, gdyż optyka jest na to zbyt słaba. Oppo chce to zmienić i pracuje nad całkowicie nową optyką przeznaczoną dla tych urządzeń.System nazywa się Dual Camera Zoom i według zapewnień producenta, umożliwi 5-krotne przybliżenie obrazu bez utraty jego jakości. Firma pokazała w Barcelonie prototyp swego produktu, który pozwala ręcznie wybrać, czy chcemy korzystać z przybliżenia 2-krotnego, czy też 5-krotnego. Autofokus w nowym urządzeniu jest przy tym szybki nawet przy 5-krotnym przybliżeniu.

Dzięki konstrukcji przypominającej peryskop, nie musimy się też obawiać, że instalacja tego rozwiązania znacznie zwiększy grubość smartfona. Moduł aparatu ma bowiem jedynie 5,7 mm grubości. Może też współpracować z systemami optycznej stabilizacji obrazu.

Niestety Oppo nie ujawnia kiedy technologia trafi do gotowych urządzeń. Być może jednak nie nastąpi to w tym roku.

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...