Xiaomi Mi 5c pierwszym smartfonem z Surge S1

Podczas odbywających się w Barcelonie targów telekomunikacyjnych, firma Xiaomi zaprezentowała swój najnowszy smartfon Mi 5c. Model ten jest szczególnie warty uwagi, gdyż jest pierwszym telefonem wyposażonym w firmowy procesor Surge S1.

Xiaomi dołączyło właśnie do grona producentów smartfonów, które zdecydowało się samodzielnie stworzyć własny procesor. Chiński koncern poszedł śladem Samsunga, który ma Exynoxa oraz Huawei oferującego Kirina i przygotował nowy układ o nazwie Surge S1.Zainstalowano go w modelu Mi 5c, który został właśnie pokazany na targach. Smartfon posiada 5,15″ ekran Full HD, wspomniany procesor, 3 GB pamięci LPDDR3 RAM, 64 GB pamięci użytkowej eMMC 5.0. Ma on także obsługę dwóch kart SIM oraz czytnik linii papilarnych zlokalizowany na przednim panelu.

Wyposażono go również w 12 Mpix tylny aparat, pozbawiony jednak optycznej stabilizacji obrazu. Przedni aparat ma natomiast 8 Mpix. Smartfon wyposażono także w 2860 mAh baterię z systemem szybkiego ładowania.

Najciekawszym elementem tego telefonu jest jednak procesor. Jest to układ ośmiordzeniowy oparty na rdzeniach Cortex-A53, podzielonych na dwa moduły po cztery rdzenie. Pierwszy z nich przeznaczony jest do bardziej wymagających zadań i taktowany zegarem 2,2 GHz. Drugi musi zadowolić się taktowaniem 1,4 GHz i stworzono go do mniej wymagającej pracy. Procesor wspomagany jest przez układ graficzny Mali-T860 MP4 .

Xiaomi Mi 5c pojawi się w sprzedaży 3 marca i będzie kosztował w przeliczeniu 220 dolarów.

Źródło: Engadget.com

You may also like...