Nowe aktualizacje Windowsa psują odtwarzanie filmów i kamerki internetowe

Microsoft potwierdza, że dwie jej najnowsze aktualizacje systemu Windows, powodują problemy z działaniem komputera. Firma musiała wstrzymać ich dystrybucję do czasu wprowadzenia poprawek.

Microsoft najwyraźniej nie ma szczęścia do aktualizacji systemu Windows, gdyż wypuszczane w ostatnim czasie poprawki to pasmo porażek. Niestety koncern nie uczy się na błędach, ponieważ kolejne aktualizacje również są mocno kłopotliwe. Gigant z Redmond musiał tymczasowo wstrzymać dystrybucję aktualizacji o numerach KB5028244 i KB5027303, ponieważ powodują problem z odtwarzaniem plików wideo.

Użytkownicy komputerów, po zainstalowaniu wspomnianych patchy doświadczyli problemów z kodekami wideo WVC1 oraz VC-1. Pojawiły się powodują m.in. problemy z odtwarzaniem filmów. Nie jest to bynajmniej jedyny kłopot, gdyż psują również nagrywanie obrazu. To powoduje, iż nie da się korzystać z niektórych kamerek internetowych, co z kolei uniemożliwia prowadzenie rozmów wideo. W czasach, gdy coraz więcej osób pracuje zdalnie, komunikując się z firmą w ten właśnie sposób, istotnie może to stanowić poważny problem.

Na szczęście Microsoft już wypuścił awaryjną poprawkę, więc użytkownicy muszą jedynie czekać aż problem zostanie awaryjnie rozwiązany. Dodam jeszcze, że sprawa dotyczy systemów Windows 11 w wersji 22H2, Windows 11 21H oraz Windows 10 22H2.

Więcej informacji na temat problemów z nowymi aktualizacjami, znajdziecie bezpośrednio na stronie Microsoftu. Tam problem został szczegółowo opisany.

aktualizacje
Źródło: Microsoft

You may also like...