Inteligentna szczoteczka Oral-B doradzi jak czyścić zęby

Firma Oral-B wprowadza na rynek nową elektryczną szczoteczkę do zębów Oral-B Genius X. Wyposażona w sztuczną inteligencję, pomoże efektywniej czyścić zęby.

Zęby mamy tylko jedne, więc należy o nie bardzo dbać i regularnie czyścić. Kiedyś używaliśmy do tego celu zwykłych plastikowych szczoteczek, lecz technologia idzie naprzód i obecnie przestają już wystarczać. Na rynku pojawiają się więc nowe, elektryczne szczoteczki do zębów, wyposażone w nowoczesne rozwiązania znacznie podnoszące efektywność czyszczenia.

Jednym z najnowszych produktów tego typu jest Oral-B Genius X. To elektryczna szczoteczka wyposażona w sztuczną inteligencję. Producent deklaruje, że dzięki tej nowince technologicznej nasze uzębienie będzie czyszczone jeszcze dokładniej, co oczywiście pozwoli skuteczniej zapobiegać próchnicy.

Szczoteczka łączy się ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Gdy rozpoczynamy mycie, uruchamia się specjalny poradnik objaśniający kolejność czyszczenia. Gadżet dysponuje też specjalnymi sensorami, sprawdzającymi czy zbyt mocno nie przyciskamy głowicy do zębów oraz myjemy właściwe miejsca. Dane przesyła następnie do aplikacji, gdzie specjalny algorytm poddaje je analizie. Oprogramowanie ocenia nasz sposób szczotkowania, a następnie dostarcza wskazówki pozwalające poprawić efektywność czyszczenia.

Oral-B Genius X kosztuje 220 dolarów, co nie jest kwotą niską. Musimy jednak pamiętać, że zęby nam nie odrastają, więc lepiej o nie dbać. Oczywiście jeśli nie chcemy tyle wydawać, to możemy kupić konkurencyjne produkty oferujące podobną funkcjonalność. Philips Sonicare oraz Kolibre mają zbliżone rozwiązania.

Oral-B Genius X

Źródło

You may also like...