Wyciekła ostateczna specyfikacja smartfonów z rodziny Galaxy S10

Źródło zbliżone do jednego z kanałów dystrybucji Samsunga, ujawniło ostateczną specyfikację smartfonów z rodziny Galaxy S10. Wiemy więc jakie funkcje zaoferują nam nowe flagowce.

Choć do imprezy Samsung Unpacked 2019 pozostało zaledwie kilka dni, to nie musimy tak długo czekać, aby poznać wyposażenie modeli z serii Galaxy S10. Witryna Gsmarena opublikowała bowiem ostateczną specyfikację nowych produktów koreańskiej marki. Informację dostarczyło serwisowi anonimowe źródło, zbliżone do jednego z kanałów dystrybucji koreańskiego producenta.

Z dostarczonych dokumentów wynika, że smartfony otrzymają całkowicie nową kamerę do selfie. Nowy sensor będzie mieć 10 MP, przysłonę f/1.9 i może nagrywać obraz w jakości 4K. Na jego wyposażeniu znajdzie się również autofokus z dual-pixel oraz optyczna stabilizacja obrazu. Pojawi się także zupełnie nowy tryb nagrywania obrazu w super slow-motion. Smartfony będą mogły nagrywać w tym trybie przez 0,4 do 0,8 s, a więc dwukrotnie więcej niż w przypadku poprzednika.

Wyświetlacze wszystkich modeli mają oferować jasność na poziomie 800 nitów, co zapewni bardziej szczegółowy obraz w przypadku korzystania z technologii HDR. W przypadku modelu Galaxy S10+, wyświetlacz będzie odrobinę mniejszy niż sugerowały wcześniejsze doniesienia. Dokumenty mówią o 6,3″ oraz rozdzielczości 3040 x 1440 pikseli. Dotychczasowe przecieki wspominały o 6,4″, więc ta kwestia jest na razie niejasna.

Przednia kamera będzie nagrywała obraz w 4K

Jak już wiemy Galaxy S10e będzie posiadał podwójny tylny aparat. Dokumenty mówią, że oprócz standardowego sensora, pojawi się także kamera z ultra-szerokokatnym obiektywem. Te informacje również różnią się od wcześniejszych doniesień, które mówiły o standardowym sensorze oraz teleobiektywie, podobnie jak w przypadku Galaxy S9+. Dwa pozostałe modele otrzymają potrójne aparaty. Będzie składał się z 12 MP matrycy f/2.4 z teleobiektywem o 45-stopniowym kącie widzenia, 12 MP matrycy f/1.5 z 77-stopniowym katem widzenia oraz 16 MP matrycy f/2.2 z ultra szerokokątną soczewką o 123-stopniowym kącie widzenia. Tylne kamery dostaną także zupełnie nowe ustawienia optymalizacji sceny, jak również kilka innych funkcji.

Powyższe informacje nie są naturalnie oficjalne, więc należy do nich podchodzić z dużą rezerwą. Nie są to bynajmniej jedyne informacje dotyczące nowego smartfona. Wietnamski oddział Samsunga opublikował bowiem kilka filmów promujących nadchodzący sprzęt, które ujawniają jego szczegóły techniczne. Część z nich pokrywa się z powyższymi doniesieniami, więc można założyć, że przecieki opublikowane przez Gsmarena mogą być prawdziwe.

Pierwszy z filmów prezentuje działanie zupełnie nowego czytnika odcisków palców. Jak wiemy w nowym modelu Samsung zrezygnował z fizycznego skanera, zastępując go wbudowanym w ekran. Jest to czytnik ultradźwiękowy, którego dokładność jest znacznie wyższa w porównaniu do podobnych czytników z innych modeli, wykorzystujących optykę. Ten tworzy mapę linii papilarnych, a równocześnie rejestruje je nawet gdy palec jest mokry lub brudny. Działa przy tym dużo szybciej.

Drugi materiał dotyczy funkcji reverse wireless charging. To opcja dzięki której nasz smartfon położony na ładowarce bezprzewodowej, będzie mógł przekazywać energię do kolejnego urządzenia.

Ostatnie wideo prezentuje działanie przedniej kamery, która będzie rejestrowała obraz w rozdzielczości 4K. Dzięki wbudowanej optycznej stabilizacji obrazu, nagrywane wideo ma być całkowicie pozbawione rozmyć spowodowanych drżeniem ręki trzymającej smartfona.

Galaxy S10

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...