Apex Legends ma już 25 mln graczy. Dziś rusza też turniej dla streamerów

W zaledwie tydzień po premierze, gra Apex Legends ma już 25 mln graczy. Tytuł mocno wyprzedził popularnością swego największego rywala jakim jest Fortnite.

Chyba nikt nie spodziewał się, że wyprodukowana przez Epic Games gra Fortnite, może tak łatwo utracić tytuł lidera gatunku battle royale. A jednak tak się stało, gdyż odebrała mu go najnowsza produkcja Respawn Entertainment, zatytułowana Apex Legends. Tytuł zdobywa popularność w tak szaleńczym tempie, o jakim Fortnite może jedynie pomarzyć.

Przypomnę, że w ciągu zaledwie ośmiu godzin od rynkowej premiery, produkt zdobył milion grających. Natomiast po 72 godzinach miał już na koncie 10 mln osób. To jednak informacje, które dawno straciły na aktualności. Szef studia Respawn Vince Zampella, pochwalił się właśnie, że jego dzieło potrzebowało zaledwie tygodnia, by zdobyć 25 mln grających.

To tempo, którego produkcja Epic Games może jedynie pozazdrościć. Przypomnę, że na zdobycie 10 mln unikalnych graczy Fortnite potrzebowało około dwóch tygodni. Natomiast dopiero po dwóch miesiącach, liczba grających osiągnęła 30 mln osób, zaś 45 mln osób pojawiło się po czterech miesiącach.

Warto też nadmienić, że produkcja Respawn wyprzedziła już popularnością Fotnite na Twitchu. Mimo krótkiej obecności na tej platformie, strzelanka przyciąga znacznie więcej widzów niż shooter Epic Games.

Oczywiście utrzymanie takiego tempa przybywania nowych graczy nie będzie łatwe. Dlatego Vince Zampella zdradził nieco szczegółów dotyczących planu rozwoju nowej produkcji. W marcu rusza pierwszy sezon rozgrywek, który będzie miał swą własną przepustkę bitewną. Dla graczy oznacza to sporo nowości w postaci nowych postaci, broni oraz łupów, które pojawią się w ciągu następnych trzech miesięcy.

Jakby tego było mało, za 3 godziny rusza turniej z udziałem 48 największych streamerów, w którym pula nagród wynosi 100 tys. dolarów. Natomiast w nachodzące Walentynki pojawi się trochę gadżetów związanych ze świętem zakochanych. W planach są także nowe tryby rozgrywki, ale na bliższe szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać.

Apex Legends

Źródło: Ea.com

You may also like...