Samsung prezentuje monitory dla graczy QLED HDR

Samsung Electronics zaprezentował nowe zakrzywione monitory dla graczy CHG90 i CHG70, wyposażone w zaawansowaną technologię HDR (high dynamic range). W połączeniu z wyjątkową szerokością i technologią QLED, wyświetlacz CHG90 tworzy realistyczny, szczegółowy i niezwykle barwny obraz, na którym gry prezentują się zgodnie z założeniami twórców. Co więcej, dzięki ostrzejszym kolorom i wyższemu kontrastowi, monitor zapewnia lepsze wrażenia z rozgrywki.

Gracze szukają rozwiązań, które pozwolą im na jak najlepszy odbiór gier komputerowych. Nasze nowe monitory dostarczają spektakularnych wrażeń wizualnych i realistyczną prezentację treści – powiedział Seog-gi Kim, Executive Vice President, Enterprise Business w Samsung Electronics. Monitory QLED są bramą do przyszłości gamingu zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i amatorów. Jesteśmy pewni, że innowacyjne funkcje w naszych urządzeniach wniosą nową jakość do świata gier.

Żywsze kolory i więcej szczegółów – lepsze środowisko gry

Zarówno w monitorach CHG90, jak i CHG70 zastosowano rewolucyjną technologię kropek kwantowych firmy Samsung, udostępnioną w nowych telewizorach QLED. Technologia ta obsługuje ok. 125 procent widma kolorów sRGB. W 95 procentach spełnia też standard filmowy Digital Cinema Initiatives (DCI-P3), co zapewnia wyjątkowo szeroki zakres kolorów. QLED to również gwarancja wiernego odtworzenia niezliczonych odcieni – ciemnych czerwieni i zieleni. Nawet w grach o jasnym oświetleniu i przy profesjonalnych ustawieniach użytkowania.

Monitor CHG90 firmy Samsung wprowadza nowy standard zaawansowanych wyświetlaczy do gier. Dzięki współczynnikowi proporcji 32:9 i rozdzielczości podwójnego Full HD (DFHD) 3440×1800, 49-calowy ekran skutecznie poszerza pole gry. Monitor przekracza dotychczasowe standardy – jest najszerszym modelem w asortymencie wyświetlaczy do gier firmy Samsung. CHG90 oferuje wygodną dla oka krzywiznę 1800R i wyjątkowo szeroki kąt widzenia 178 stopni, zapewniając widoczność treści z dowolnego miejsca w danej przestrzeni. W rezultacie gracze nie muszą już martwić się przeszkadzającą, wypadającą na samym środku obszaru gry ramką wyświetlaczy. Co często ma miejsce w przypadku łączenia wielu mniejszych monitorów w celu poszerzenia widoku.

Dzięki częstotliwości odświeżania wynoszącej 144 Hz i szybkim czasie reakcji na poziomie 1 ms (MPRT), monitor idealnie nadaje się do gier typu FPS, wyścigów, symulacji lotu i innych. Ponadto, urządzenie wyposażono w zaawansowaną, czterokanałową technologię skanowania w celu wyeliminowania rozmycia obrazu i uzyskania bardziej spójnego i naturalnego obrazu na całym ekranie.

Gra na wyższym poziomie

CHG70 to pierwszy zakrzywiony monitor QLED, w którym połączono technologie HDR i kropek kwantowych z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracze uzyskują przestrzeń o wyższej jasności (wartość szczytowa sięgająca 600 nitów), wyraźniejszym obrazie (rozdzielczość 2560×1440 WQHD) i większej intensywności świetlnej, co pozwala uwypuklić nawet najmniejsze niuanse wizualne zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach. Monitory dostępne są w wersjach 27 i 31,5 cala, przy czym model CHG70 wyposażony jest w stojak o podwójnym przegubie i regulowanej wysokości, który zapewnia wysoki poziom ergonomii.

Aby jeszcze bardziej poprawić jakość obrazu, CHG70 wraz z CHG90 są pierwszymi na świecie monitorami do gier firmy Samsung, w których zastosowano technologię AMD Radeon FreeSync 2. Zapewnia ona idealną płynność wyświetlanych treści. Rozwiązanie to umożliwia zaprezentowanie treści HDR z dwukrotnie większą jasnością i większą liczbą kolorów niż w standardzie sRGB. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się płynnym przebiegiem rozgrywki z obrazem o szerokiej rozpiętości tonalnej, plug-and-play, bez konieczności częstego konfigurowania oprogramowania lub zmiany ustawień monitora.

Jednocześnie z premierą nowych monitorów QLED Gaming, firma Samsung ogłosiła rozwinięcie projektu Samsung4Gamers, którego celem jest wspieranie społeczności gamerskiej w Polsce oraz rozwój środowiska e-sportowego. Marka Samsung została sponsorem profesjonalnej drużyny e-sportowej Pride.

monitory dla graczy

monitory dla graczy

monitory dla graczy

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...