Oszczędność prądu z inteligentnym sterowaniem urządzeń

Energia elektryczna to dość istotna pozycja w naszych domowych budżetach, więc warto zadbać o to, by jej niepotrzebnie nie tracić. Niestety nie wszystkie urządzenia posiadają technologię pozwalającą kontrolować jej zużycie, a przynajmniej tak było dotychczas.

Teraz się to zmieniło, dzięki niemieckiej firmie Aizo AG, która opracowała urządzenie o nazwie DigitalStorm. W wielkim skrócie mówiąc, jest to przejściówka wyglądająca niczym duży klocek Lego, która dzięki wbudowanemu chipowi oraz sensorom, jest w stanie mierzyć poziom zużycia energii przez każde urządzenie znajdujące się w naszym domu i potrafi określić, czy dany sprzęt jest włączony, czy też wyłączony.

DigitalStorm współpracuje z naszą domową siecią WiFi i przekazuje dane na urządzenie przenośne, dzięki któremu użytkownik może z poziomu tabletu lub smartfonu kontrolować je zdalnie, programując np. długość czasu pracy, lub po prostu wyłączając zbędny sprzęt.

Nie jest to pierwsze rozwiązanie tego typu, bo kilka dni temu pisałem o podobnym systemie WeMo Switch firmy Belink, jednakże DigitalStorm jest bardziej zaawansowany, gdyż oprócz funkcji włączania i wyłączania, mierzy także zużycie energii.

Źródło: Aizo.com

You may also like...