Siri zastąpi kluczyk do naszego auta. Na razie tylko w autach Vokswagena

Volkswagen oferuje posiadaczom swych pojazdów nowy sposób na otwieranie i zamykanie swego auta. Zamiast kluczyka, możemy do tego użyć asystenta Siri.

Na rynku motoryzacyjnym, cały czas wdrażane są kolejne nowoczesne technologie mające ułatwić kierowcy życie. Ostatnim krzykiem mody jest oferowanie swym klientom kontrolowania pojazdu za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Za jej pomocą można m.in., odblokować lub zablokować zamki, włączyć przewietrzanie wnętrza, sprawdzić stan paliwa itp. Taką funkcję oferuje m.in., Volvo oraz kilka innych firm.

Jedną z nich jest niemiecki Volkswagen, który posiada już firmową aplikację VW Car-Net. Firma właśnie zintegrowała te narzędzie z asystentem Siri. Użytkownicy smartfonów na platformie iOS, mogą od teraz wykorzystywać go do głosowego odblokowania zamków pojazdu.

Wystarczy tylko powiedzieć “Hej Siri, otwórz mój samochód”, a wówczas cyfrowy pomocnik odblokuje zamki, pozwalając dostać się do środka auta. Przy jego pomocy można wykonywać też parę innych zadań. Technologia pozwoli uruchomić lub zatrzymać ładowanie baterii elektrycznego pojazdu, zlokalizować auto, ustawić w kabinie określoną temperaturę itp. Szczególnie to ostatnie może być przydatne zimą, gdyż dzięki temu rano wejdziemy do nagrzanego wnętrza i nie będziemy marznąć.

Zła wiadomość jest taka, że dostęp do wszystkich wymienionych funkcji jest płatny i wymaga uiszczenia abonamentu. W zamian dostajemy jednak kilka dodatkowych opcji, które docenią na przykład rodzice młodych kierowców. Jedną z nich jest funkcja wirtualnego ogrodzenia, pozwalając określić obszar, po którym pojazd może się poruszać. Jego opuszczenie spowoduje wysłanie powiadomienia na smartfona rodziców. Rodzicom spodoba się też funkcja śledzenia lokalizacji samochodu, a dodatkową opcją jest zdalna diagnostyka pojazdu.

Volkswagen

Źródło: Canadianautoworld.ca

You may also like...