Patent Samsunga pokazuje oryginalny pomysł na składany smartfon

Galaxy Fold nie będzie jedynym składanym smartfonem Samsunga. Najnowszy patent koncernu pokazuje nam urządzenie o bardzo nietypowej konstrukcji.

Plany Samsunga dotyczące wprowadzenia na rynek pierwszego składanego smartfona, na razie nieco się skomplikowały. Wady konstrukcyjne sprawiły, że koreański koncern musiał odwołać kwietniową premierę Galaxy Fold. Okazało się bowiem, że sprzęt ma niewłaściwie zaprojektowany zawias oraz folię chroniącą wyświetlacz. Producent już wprowadził niezbędne poprawki, ale wciąż nie wiemy kiedy sprzęt pojawi się na sklepowych półkach.

Galaxy Fold

Wiadomo za to niemal na pewno, że na jednym urządzeniu się nie skończy. Koncern opatentował bowiem zupełnie nowy pomysł na składany smartfon, który konstrukcyjnie znacznie różni się od wspomnianego Galaxy Fold.

Galaxy Fold

Na renderach zaprezentowanych przez witrynę LetsGoDitigital widzimy urządzenie, które rozsuwa się zamiast składać niczym książka. Patent pochodzący z maja bieżącego roku dotyczy jednak tylko wzornictwa nowego urządzenia. Nie mamy więc pojęcia jak nowy mechanizm miałby funkcjonować. Jedyne co wiemy, to że smartfon z 6-calowym wyświetlaczem, przekształciłby się w ten sposób w 9-calowy tablet.

Galaxy Fold

Na grafikach widzimy jednak specjalne szyny po których porusza się część urządzenia, umożliwiając zamykanie oraz otwieranie. Nie widać natomiast fałdy lub przerwy pomiędzy wyświetlaczami łączącymi się w jeden duży, która jest widoczna w Galaxy Fold. W samym ekranie można natomiast dostrzec dwa otwory przeznaczone zapewne pod podwójną kamerę do selfie.

Galaxy Fold

Jako że producent opatentował tylko wygląd, nie wiadomo czy zdecyduje się stworzyć takie urządzenie. Jeśli jednak udałoby się opracować trwały mechanizm jego rozkładania, to sprzęt mógłby być interesujący.

Galaxy Fold

Galaxy Fold

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...