Popularny Outlook również dostanie tryb Dark Mode

Microsoft potwierdził, że pracuje nad Dark Mode dla aplikacji Outlook na Androida oraz iOS. Nie zdradził jednak kiedy możemy się go spodziewać.

Aktualnie wśród producentów aplikacji panuje moda na wzbogacanie swego oprogramowania o tzw. Dark Mode. Ciemny motyw powstał przede wszystkim z myślą o wygodniejszej pracy wieczorami, gdyż ekran smartfona mniej wówczas świeci, a tym samym nie razi tak bardzo naszych oczu. Może być też korzystny dla urządzeń z wyświetlaczami OLED, gdyż ogranicza zużycie energii.

Dark Mode będzie standardowym wyposażeniem systemów Android Q oraz iOS 13, lecz zanim pojawią się na rynku, producenci aplikacji wprowadzają go na własną rękę. Całkiem niedawno ciemny motyw dostała m.in., przeglądarka Chrome, kalendarz Google, a także Gmail.

Microsoft również postanowił wzbogacić własnego klienta poczty o taką funkcję. Koncern potwierdził właśnie, że dostanie go Outlook na Androida oraz iOS, ale nie chciał na razie ujawnić kiedy to nastąpi. Wiemy natomiast, że gigant z Redmond przymierza się do tego już od pewnego czasu, gdyż pierwsze sygnały dotyczące tej funkcji pojawiły się już w zeszłym roku.

Prace nad nią muszą być jednak bardzo zaawansowane, gdyż witryna Windows Central zaprezentowała oficjalny render pokazujący jak to będzie wyglądało. Przedstawia on Outlooka w wersji dla Andrioida. Jak widać na załączonym obrazku, ciemny motyw będzie zaimplementowany w kalendarzu, wyszukiwarce oraz ekranie naszej poczty. Funkcję będziemy mogli aktywować ręcznie.

W przypadku Androida pojawi się także opcja jej automatycznego włączenia gdy poziom baterii będzie już bardzo niski.

Dark Mode

Źródło: Windowscentral.com

You may also like...