Galaxy Note 10 ponownie przetestowany przez Geekbench. Widać poprawę wydajności

Geekbench ponownie przetestował Galaxy Note 10 z Exynosem 9825 oraz 8 GB RAM. Smartfon o oznaczeniu modelowym SM-970F uzyskał jednak lepszy wynik.

7 sierpnia odbędzie się oficjalna prezentacja wyczekiwanego przez wielu Samsunga Galaxy Note 10. Tymczasem popularny benchmark Geekbench po raz kolejny przetestował nowy produkt koreańskiej marki.

Tym razem na warsztat trafił smartfon o oznaczeniu modelowym SM-970F, wyposażony w procesor Exynos 9825 SoC oraz 8 GB RAM. Nie jest to pierwszy test tego urządzenia wykonany przez benchmark. W zeszłym miesiącu przeprowadzono sprawdzian modelu SM-N976B z takim samym procesorem oraz ilością pamięci.

Poprzednik osiągnął jednak znacznie słabszy wynik. W teście jednego i wielu rdzeni uzyskał odpowiednio 3557 i 9654 punkty. Nowy model zdobył natomiast 3529 i 10840 punkty. W sprawdzianie jednego rdzenia okazał się więc nieco słabszy, ale za to znacznie lepszy w teście wykorzystującym wiele rdzeni.

Różnica w wynikach może sugerować, że inżynierowie Samsunga poczynili znaczne postępy w rozwoju oprogramowania. Zapewne nie jest to jeszcze finalna jego wersja, więc możemy oczekiwać dalszej optymalizacji podnoszącej wydajność sprzętu. Rzecz jasna wyniki uzyskane w benchmarku, nie muszą mieć przełożenia na wydajność podczas normalnego użytkowania telefonu.

Rynkowa premiera Galaxy Note 10 odbędzie się prawdopodobnie 23 sierpnia. W Europie nowy flagowiec w podstawowej wersji będzie kosztował 999 euro.

Galaxy Note 10

Źródło: Geekbench.com

You may also like...