Amazon chce śledzić swych klientów. W zamian oferuje 10 dolarów

Amazon chce lepiej poznać nawyki swych klientów, dlatego zachęca ich do zgody na śledzenie ich aktywności w sieci. W zamian oferuje każdemu 10 dolarów.

W dzisiejszych czasach najbardziej wartościowym towarem są informacje. Szczególnie cenne są dla firm internetowych, które chciałby się dowiedzieć jak najwięcej o swych klientach. Uzyskanie takiej wiedzy pozwala im znacznie zwiększyć efektywność prowadzonego biznesu, a tym samym podnieść zyski. Wiele z nich stosuje więc różnego rodzaju sztuczki, mniej lub bardziej legalne, by pozyskać odpowiednie informacje, a niektóre stosują także zachętę finansową.

Z takim też pomysłem wyszedł właśnie Amazon, który płaci klientom za możliwość ich śledzenia. Konkretnie chodzi o śledzenie ich aktywności w internetowej sieci. Wystarczy że zdecydują się zainstalować na swych urządzeniach narzędzie o nazwie Amazon Assistant, stanowiące porównywarkę cen. A wówczas każda osoba, która to zrobi otrzyma od firmy 10 dolarów.

Gdy zaglądamy na strony internetowych sklepów, wówczas narzędzie wyświetla na ekranie urządzenia ceny tych samych produktów, dostępnych na stronie Amazonu. W ten sposób zachęca klientów do robienia zakupów we własnej firmie.

Należy tu zaznaczyć, że Amazon Assistant nie jest narzędziem nowym. Używa go już ponad 7 mln osób, korzystając z niego na przeglądarkach Firefox i Chrome. Koncern wypłaca więc pieniądze tylko za nowe instalacje. Firma zapewnia, że gromadzone dane pomogą jej w usprawnianiu swej oferty oraz usług, a także w marketingu.

Amazon

Źródło: Reuters.com

You may also like...