Pizza śledzona GPS’em. Domino’s oferuje klientom nową opcję

Sieć Domino’s wprowadzi wkrótce nową opcję dla niecierpliwych klientów oczekujących na pizzę. Będą mogli śledzić jej pozycję w czasie rzeczywistym.

Nie wiem jak Was, ale mnie mocno irytuje niesłowność różnego rodzaju firm oferujących jedzenie z dowozem do domu. Słyszymy, że posiłek będzie u nas za 20 minut, a tymczasem często zdarzało się, że okres oczekiwania na zamówienie znacznie się wydłużał. To denerwujące, ponieważ nie mamy pojęcia kiedy dokładnie przybędzie dostawca.

Sieć Domino’s doskonale to rozumie, dlatego jeszcze w tym roku we wszystkich swych amerykańskich lokalach, wprowadzi funkcję śledzenia pizzy. Dzięki lokalizatorom GPS, klient będzie mógł w czasie rzeczywistym widzieć w aplikacji smartfona aktualną pozycję dostawcy. Śledzenie posiłku będzie możliwe od momentu jego wyjechania z restauracji, aż do pojawienia się dostawcy przed naszymi drzwiami. Firma liczy też, że nowa technologia pozwoli dodatkowo podnieść efektywność działania jej lokali.

Nie jest to pierwsza nowinka technologiczna, którą sprawdza Domino’s. Całkiem niedawno testowano dostawy za pomocą autonomicznych pojazdów, możliwość zamówienia posiłku bezpośrednio z samochodu oraz poprzez asystenta Alexę. Eksperymentowano też z bezgotówkowymi restauracjami. A nawet stworzono specjalną lampę przeznaczoną do oświetlania naszego ganku. Inteligentny gadżet miał jednak jeszcze jedną funkcję. Za pomocą światła informował bowiem użytkownika, że dostawca jest już blisko jego domu.

pizzę

Źródło: CNBC.com

You may also like...