Patriot Evolver ułatwi przenoszenie danych

Firma Patriot wprowadziła do sprzedaży szybki dysk przenośny SSD. Model Patriot Evolver o pojemności 512 GB i 1 TB, ma prędkość zapisu na poziomie 1000 MB/s.

W czasach szybkiego internetu oraz dysków chmurze, przenoszenie danych pomiędzy komputerami nie jest już dużym problemem. Gdy jednak chcemy przerzucić z jednej maszyny do drugiej kilkaset gigabajtów plików, wówczas nadal korzystamy z przenośnych dysków.

Przy takiej ilości informacji, dysk powinien być bardzo szybki, dlatego warto przyjrzeć się najnowszemu produktowi firmy Patriot. Producent wprowadził właśnie do sprzedaży szybki dysk przenośny SSD o nazwie Patriot Evolver. Model ten charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami oraz wytrzymałą obudową. Producent wyposażył go w interfejs ThunderBolt 3 ze złączem USB-C oraz kontroler Phison E8 (PCIe). Dzięki temu urządzenie pozwala na sekwencyjny odczyt i zapis danych z bardzo dużą prędkością. Prędkość zapisu wynosi więc aż 1000 MB/s, natomiast odczyt to 1600 MB/s.

Nośnik można wykorzystać nie tylko do przenoszenia plików, ale też jako kopię zapasową naszych danych. Można też instalować na nim gry, jeśli bowiem nie posiadamy w komputerze napędu SSD, to znacznie przyspieszy ich działanie. Skróci ładowanie poziomów, tekstur itp.

Patriot Evolver oferowany jest w wersji o pojemności 512 GB oraz 1 TB. Jego cena na polskim rynku wynosi odpowiednio 990 zł i 1650 zł.

Patriot Evolver

Źródło: Prsolutions.pl

You may also like...