HTC pokaże smartfon z technologią blokchain

22 października odbędzie się premiera HTC Exodus. To pierwszy smartfon tajwańskiej marki wyposażony w technologię blockchain. Dzięki temu będzie mógł pełnić funkcję portfela kryptowaluty.

Nasze smartfony już od kilku lat pełnią funkcję portfeli, pozwalających płacić za zakupy dokonywane w sklepach. Umożliwiają to m.in., popularne systemy mobilnych płatności takie jak Apple Pay, Google Pay, czy też Samsung Pay.

Wzrost popularności kryptowalut sprawił jednak, że wiele osób chciałoby mieć portfel, w którym mogłoby trzymać swe Bitcoiny, Monero czy inny cyfrowy pieniądz. Mogliby też wymieniać je w razie potrzeby na gotówkę lub płacić nimi za zakupy w sklepach przyjmujących cyfrowy pieniądz. Producenci urządzeń mobilnych zaczynają dostrzegać tę potrzebę i powoli wprowadzają taki sprzęt na rynek. Nie jest to jednak takie proste, gdyż wymaga stosowania technologii blockchain, zapewniającej bezpieczeństwo transakcji.

Wkrótce pojawi się w sprzedaży HTC Exodus, który będzie pierwszym smartfonem tego producenta wyposażonym w portfel kryptowaluty. Urządzenie zapowiedziane latem tego roku już niebawem będziemy mogli zobaczyć w pełnej krasie. Na 22 października zapowiedziano bowiem jego oficjalną premierę. Potwierdza to wpis producenta zamieszczony właśnie na Instagramie, gdzie pojawiła się też jego krotka zapowiedź.

Za kilka dni poznamy więc pełną specyfikację oraz funkcjonalność nowego sprzętu, a także datę premiery oraz cenę, którą przyjdzie nam zapłacić.

HTC Exodus

Źródło: Instagram.com

You may also like...