Wyświetlacze hydrofobowe w urządzeniach Samsunga

Koreański koncern szykuje kolejną rewolucję dla swych smartfonów. Firma zdobyła właśnie licencję na technologię superhydrofobowej powłoki, która będzie nanoszona na wyświetlacze przyszłych modeli urządzeń mobilnych.

Samsung wciąż udoskonala swe urządzenia i choć czasem mu to nie wychodzi, to jeśli nie liczyć wybuchających baterii, nie jest to taki zły sprzęt. Przyszłe modele mogą być jeszcze lepsze, gdyż producent planuje wyposażyć je w zupełnie nową technologię.Narodowe Laboratorium Oak Ridge należące do amerykańskiego Departamentu Energii potwierdziło, że producent otrzymał wyłączną licencję na technologię superhydrofobowej powłoki będącej efektem trzyletnich prac projektowych, którą zamierza wykorzystać w smartfonach. Jest to przezroczysta powłoka nakładana na ekran, która odpycha wodę, pył oraz kurz. Dodatkowo redukuje refleksy światła i jest odporna na odciski palców.

Krótko mówiąc, ekran z taką powłoką będzie odbijał wodę oraz cząsteczki kurzu, jak również nie pozostaną na nim tłuste plamy od palców, więc nie trzeba go będzie czyścić. Nie wiadomo jednak kiedy firma zamierza zastosować tę technologię w produkcyjnych urządzeniach.

Źródło: Ornl.govYou may also like...