PayPal chce wprowadzić własną kryptowalutę o nazwie PayPal Coin

PayPal staje się coraz przyjaźniejszy kryptowalutom. W 2020 platforma umożliwiła swym użytkownikom handlowanie nimi, a teraz zastanawia się nad własnym cyfrowym pieniądzem o nazwie PayPal Coin.

Choć wiele osób ostrożnie podchodzi do tematu kryptowalut, to firmy wykorzystują ich dużą popularność, by wprowadzać do obiegu własne cyfrowe pieniądze. Kolejnym koncernem, który może nam zaproponować stablecoin’a jest PayPal. Popularna platforma internetowych płatności, rozważa stworzenie kryprowaluty o nazwie PayPal Coin.

Należy tu nadmienić, że dla popularnej platformy internetowych płatności nie będzie to pierwszy kontakt z cyfrowym pieniądzem. W 2020 roku firma umożliwiła swym użytkownikom handlowanie kryptowalutą, a w zeszłym roku zwiększyła limit jej zakupu. Najwyraźniej wkrótce zamierza jednak wykonać kolejny krok i zaoferować swym klientom własnego stablecoin’a.

Plan ten potwierdził w rozmowie z Bloombergiem starszy wice prezes ds. kryptowaluty i cyfrowych pieniędzy. Powiedział dziennikarzom, że aktualnie jego firma bada grunt i blisko współpracuje z regulatorami rynku. Nie zdradził jednak, czy są już jakieś ustalenia w tej sprawie.

Co ciekawe, jeden z deweloperów w aplikacji PayPala natrafił na ukryty kod oraz obrazki nawiązujące do PayPal Coin. Z wydobytych przez niego informacji wynika, że kryptowaluta będzie wspierana przez amerykańskiego dolara.

Na razie firma nie zdradziła jednak żadnych konkretów dotyczących swego planu. Musimy więc poczekać na oficjalne informacje w tym temacie.

PayPal Coin

Źródło

You may also like...