Sensory Airthings View zbadają jakość powietrza w naszym mieszkaniu

Airthings zaprezentowało nowe sensory monitorujące jakość powietrza w naszym domu. Umożliwiają wykrywanie zanieczyszczeń, a także monitorowanie niewidocznego, bezzapachowego gazu zwanego radonem.

Podczas sezonu grzewczego jakość otaczającego nas powietrza zawsze mocno się pogarsza. Wiele osób ogrzewa bowiem swe domy węglem, paląc w piecach także śmieci, więc często o otwieraniu okna nie ma nawet mowy. Nasze mieszkania nie są jednak szczelne, dlatego te zanieczyszczone powietrze i tak do nich przenika. Ważne jest więc monitorowanie jakości powietrza w naszym domu, a pomogą w tym sensory Airthings View.

Airthings View

Firma zaprezentowała dwa nowe domowe sensory View Pollution oraz View Radon. Pierwszy to sensor przeznaczony do monitorowania cząstek stałych w domu w zakresie od PM 1.0 do PM 2.5. Urządzenie wyceniono na 199 dolarów, a w sprzedaży pojawi się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

View Radon to sensor monitorujący poziom radonu i alarmujący użytkownika, gdy wykryje ten gaz. To bezbarwny, bezzapachowy i pozbawiony smaku radioaktywny gaz szlachetny występujący naturalnie w środowisku jako produkt rozpadu radu. Jest naturalnie wydzielany z ziemi oraz z niektórych materiałów budowlanych na całym świecie wszędzie tam, gdzie można znaleźć uran lub tor. Radon powoduje raka płuc, więc stanowi dla ludzi poważne zagrożenie.

Airthings View

Sensor również wyceniono na 199 dolarów, natomiast w sprzedaży pojawi się w ciągu kilku miesięcy.

Oczywiście same sensory Airthings View na niewiele nam się zdadzą, jeśli nie będziemy mieli w domu oczyszczacza powietrza. Na przykład takiego jak Xiaomi Mi Air Purifier 3h, którego ceny zaczynają się od 549 zł. Wyposażony w wysokiej jakości filtry, może zatrzymać cząsteczki zanieczyszczeń PM2.5. Ponadto oczyszcza powietrze z pyłków, kurzy i innych elementów, których wielkość wynosi nawet 0,3 mikrona. Dodatkowo. dzięki warstwie z włókna węglowego zniweluje także nieprzyjemne zapachy po środkach czystości, formaldehydy, amoniak i inne niebezpieczne substancje.

Źródło

You may also like...