Pełna wersja One UI 6 debiutuje na Samsungu Galaxy S22

Samsung udostępnia One UI 6 kolejnym urządzeniom. Tym razem nowy interfejs otrzymały modele z serii Galaxy S22, aczkolwiek na razie dotyczy to jedynie wybranych użytkowników.

Samsung tym razem nieco spóźnił się z aktualizacją własnych smartfonów do systemu Android 14, ale stara się to nadrobić. Nową wersję mobilnej platformy Google otrzymały już modele z rodziny Galaxy S23. Teraz producent postanowił udostępnić pełną wersję nakładki One UI 6, użytkownikom ubiegłorocznej generacji flagowca, mianowicie Galaxy S22.

Aktualizacja One UI 6 dla Galaxy S22, Galaxy S22 Plus oraz Galaxy S22 Ultra, pojawiła się już w finalnej wersji. Na razie musimy jednak pamiętać, jej dostępność jest ograniczona tylko do europejskich beta testerów. W tym momencie nie każdy może ją u siebie zainstalować. Szersza dystrybucja na razie jeszcze się nie rozpoczęła, ale prawdopodobnie nastąpi ona już w ciągu najbliższych dniach.

Warto dodać, że na razie plik waży jedynie 300 MB. Ale to dlatego, że beta testerzy mają już wcześniejszą wersję bety One UI 6. Gdy rozpocznie się dystrybucja pełnej wersji aktualizacji, użytkownicy nadal mających w swoich telefonach Androida 13, będą musieli liczyć się z koniecznością pobrania około 3 GB danych.

Jeśli macie zainstalowaną na swoich smartfonach betę One UI 6, to możecie sprawdzić w ustawieniach aktualizacji, czy nie jest już dostępna pełna jej wersja. Warto jednak pamiętać, by przed jej instalacją wykonać kopię zapasową ważnych danych. Zawsze istnieje ryzyko, że coś może pójść nie tak, a ich utrata będzie wówczas bolesna.

One UI 6
Źródło: Samsung

You may also like...