Philips Momentum 559M1RYV – monitor 4K 144 Hz do konsol Xbox

Na polski rynek trafi wkrótce najnowszy monitor Philips Momentum 559M1RYV. To 55-calowy model 4K 144 Hz, zaprojektowany specjalnie dla konsoli Xbox, by zagwarantować najwyższą jakość oraz płynność obrazu.

Posiadacze nowych konsol doskonale wiedzą, że zakup odpowiedniego monitora wcale nie jest taki łatwy. Istotna jest bowiem nie tylko jakość prezentowanego obrazu, ale najważniejszy jest tzw. input lag. W wielu modelach jest on na tyle duży, że granie przestaje być komfortowe.

Z tym nie powinno być problemu w najnowszym monitorze Philips Momentum 559M1RYV, który w sierpniu trafi na polski rynek. To model zaprojektowany specjalnie do współpracy z konsolą Xbox, który zapewni nie tylko płynność rozgrywki, ale też niezwykle szczegółowy obraz.

Philips Momentum 559M1RYV zadowoli posiadaczy konsol

Philips Momentum 559M1RYV wyposażono w 55-calowy panel typu VA o rozdzielczości 4K UHD przy odświeżaniu 144 Hz. Produkt wspiera również standard VESA DisplayHDR 1000. Posiada także złącza HDMI 2.1, dzięki którym można w pełni wykorzystać możliwości nowych konsol. Monitor jako pierwszy na świecie otrzymał certyfikat Designed for Xbox.

Oczywiście musimy pamiętać, że odświeżanie na poziomie 144 Hz uzyskamy tylko w przypadku podłączenia do PC. Konsole wspierają bowiem maksymalne odświeżanie 120 Hz, ale to i tak wystarczy by zapewnić bardzo płynny obraz. A dzięki technologii Variable Refresh Rate unikniemy efektu rozrywania obrazu na PC oraz konsolach Xbox. Monitor spełnia te z wymagania certyfikatu VESA DisplayHDR 1000. W połączeniu z kontrastem statycznym 4000:1 i możliwością wyświetlenia 1,07 mld kolorów, przekłada się to na żywy i kontrastowy obraz.

Zadbano rzecz jasna o niski input lag. A dodatkowym plusem jest doskonale znana technologia Ambiglow, która daje wrażenie rozszerzenia obrazu na przestrzeń za monitorem. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki podświetleniu ściany za monitorem diodami LED znajdującymi się na zewnątrz urządzenia.

System Ambiglow i własny soundbar

Producent zadbał nie tylko o obraz, ale również dźwięk. Monitora nie musimy więc podpinać pod zewnętrzny zestaw audio, gdyż posiada wbudowany soundbar Bowers & Wilkins. System 2.1 o mocy 40 W (RMS) reprodukuje dźwięk w zakresie 50 Hz – 20 KHz. Tryby Sport & Racing, RPG & Adventure, Action, Movie, Music i Personal pozwolą odpowiednio dopasować charakterystykę brzmienia do wyświetlanych na monitorze gier lub filmów. Głośnik dekoduje również dźwięk DTS.

Monitor Philips 559M1RYV będzie dostępny w sprzedaży w sierpniu w sugerowanej cenie 6269 zł.

Philips Momentum 559M1RYV

Źródło

You may also like...