Zewnętrzne dyski SSD TRANSCEND są szybkie i pojemne

TRANSCEND wprowadza na polski rynek dwa nowe zewnętrzne dyski SSD. Modele o pojemności od 250 GB do 1 TB, ułatwią przenoszenie dużej ilości danych.

Lata temu przenoszenie pomiędzy komputerami dużej ilości danych, wymagało posiadania specjalnych kieszeni, do których wkładało się standardowe dyski twarde. Gdy pojawiły się bardziej kompaktowe dyski zewnętrzne sytuacja uległa poprawie, ale prędkość transferu nadal pozostawiała wiele do życzenia.

Ten problem rozwiązały zewnętrzne dyski SSD, oferujące nie tylko duże pojemności, ale i ogromną prędkość transferu. Dzięki temu, przeniesienie nawet ogromnych plików nie stanowi już wyzwania.

Nowe zewnętrzne dyski SSD TRANSCEND

Na polski rynek trafiły właśnie dwa takie zewnętrzne dyski SSD firmy TRANSCEND, a są to modele ESD370C i ESD270C. Nośniki wyposażone w złącze USB-C można dostać w wersjach o pojemności od 250 GB do 1 TB. Nadają się więc do pracy, nauki, przechowywania plików w podróży, a także jako wygodne narzędzie dla profesjonalnego fotografa.

Model ESD370C wyposażono w interfej PCIe, przez co dysk jest w stanie osiągnąć prędkości odczytu do 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Zastosowanie kości 3D NAND TLC pozwala zapewnić dłuższą żywotność nośnika niż w modelach opartych na kościach 2D NAND.

Dysk zamknięto w stylowym etui z gumowego materiału w kolorze navy blue. Obudowa jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale także zabezpiecza go przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Jest także antypoślizgowa, co ułatwia używanie nośnika w podróży i niesprzyjających warunkach.

Elegancka stylistyka i wydajność

Lekki, kieszonkowy model ESD270C zbudowano na kościach 3D NAND TLC. Korzysta z interfejsu USB 3.1 Gen. 2 i oferuje prędkości do 520 MB/s przy odczycie oraz do 460 MB/s przy zapisie. Minimalistyczna obudowa odporna na zadrapania sprawia, że jest jednocześnie praktyczny, uniwersalny i bardzo elegancki.

Dyski są już dostępne na polskim rynku. Model ESD270C można kupić w cenie od 300 zł za wersję 250 GB, do 910 zł za 1 TB, natomiast ceny ESD370C wynoszą od 450 zł do 1060 zł. Wszystkie modele obejmuje 3-letnia gwarancja producenta.

zewnętrzne dyski SSD

Źródło

You may also like...