PHILIPS wprowadza nową linię monitorów medycznych
MMD wprowadza nową linię medycznych monitorów LCD, które zapewnią dokładny obraz, a dzięki specjalnej powłoce zapobiegną rozprzestrzenianiu się bakterii.
Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada pojawienie się na rynku nowej serii monitorów medycznych wyposażonych w unikalną powłokę antybakteryjną, która minimalizuje obecność drobnoustrojów i bakterii, by w konsekwencji nie dopuścić do przypadkowego zarażenia. Nowe modele dedykowane są personelowi medycznemu używającemu na co dzień monitorów przede wszystkim do diagnostyki pacjentów. Monitory PHILIPS nie tylko pozwalają na bezpieczną pracę bez ryzyka przypadkowego zakażenia drobnoustrojami, ale dzięki zastosowaniu wysokiej jakości matryc oraz technologii D-image zgodnej ze standardem DICOM umożliwią dokładną analizę i diagnostykę w środowiskach medycznych – czy to w pracowni radiologicznej, ortopedycznej, czy w gabinecie dentystycznym.
Profilaktyka głównym priorytetem
Środowiska medyczne zwracają baczną uwagę na zapobieganie kontaktowi pracowników i pacjentów z niebezpiecznymi drobnoustrojami, mogącymi wywoływać zarażenie. Ważnym aspektem jest więc wyposażenie tych miejsc w urządzenia, które ograniczają ekspozycję na patogeny. Wszystkie monitory medyczne z nowej serii PHILIPS wyposażone są w unikalną antybakteryjną powłokę, która hamuje rozwój bakterii oraz innych drobnoustrojów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Substancja tworząca powłokę, zgodna z JIS (Japoński Standard Przemysłowy) Z2801, obecna jest bezpośrednio w materiale użytym do konstrukcji obudowy. Użytkownicy monitorów klinicznych PHILIPS mogą używać standardowych środków czyszczących, czym nie uszkodzą powłoki ochronnej i nie wpłyną na jej dobroczynne działanie. Jest to szczególnie cenna zaleta sprzętu stosowanego w środowiskach medycznych, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy czystości.
Dobre odwzorowanie obrazu wspierające trafną diagnostykę
Trzy monitory medyczne dostępne w nowej linii charakteryzują się ostrym i wyraźnym obrazem oraz największymi możliwymi kątami widzenia dzięki zastosowaniu najlepszej jakości matryc. Monitory te otrzymały międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich przeznaczenie do użytku diagnostycznego w placówkach medycznych.
24-calowy monitor z matrycą IPS (PHILIPS C240P4QPYEW) oraz 27-calowy model z matrycą AMVA (C271P4QPJEW) obsługują technologię Clinical-D wyświetlania obrazu, która zapewnia precyzję w czasie diagnostyki. Zgodne z DICOM – międzynarodowym standardem tworzenia, przechowywania i wyświetlania klinicznych obrazów i zdjęć – nowe modele monitorów medycznych gwarantują wierne odwzorowanie skali szarości dzięki kalibracji według standardu DICOM Part 14, co skutkuje widocznością nawet najdrobniejszych detali. Oba modele charakteryzują się maksymalną jasnością na poziomie 300 cd/m2, dzięki czemu obraz na ekranie jest widoczny również w mocno oświetlonych pomieszczeniach.
Zaprezentowana linia nowych monitorów medycznych obejmuje również 21,5-calowy model Philips C221S3UCW zasilany przez USB, który znajdzie zastosowanie tam, gdzie konieczna jest mobilność urządzenia wyświetlającego obraz. Sprawdzi się w miejscu, gdzie nie będzie łatwego dostępu do gniazdka elektrycznego, bo do zasilania ekranu wystarczy podłączenie go do komputera lub notebooka za pomocą jednego kabla USB.
Dodatkowe wsparcie każdego dnia
Wszystkie modele monitorów medycznych wyposażone są w dodatkowe funkcje usprawniające pracę w środowiskach medycznych. Przykładami mogą być specjalne zasilacze dostosowane do wymogów klinicznych, możliwość montażu na ścianie oraz regulacja pozycji monitora (wysokości, pochylenia w pionie, przechylenia w poziomie). Zapewni to prawidłową postawę w czasie pracy, zapobiegając zmęczeniu i dolegliwościom związanym z długim przebywaniem przed komputerem. Aby zaoszczędzić energię elektryczną, 24 i 27-calowy monitor używa czujnika PowerSensor, by w razie nieobecności użytkownika przed ekranem zmniejszyć swoją jasność, a więc i pobór energii elektrycznej. Dedykowane tryby wyświetlania obrazu SmartTxt oraz SmartImage Clinic umożliwiają łatwe dostosowanie parametrów wyświetlania obrazu (takich jak kontrast czy temperatura kolorów) w zależności od uruchomionej w danym momencie aplikacji medycznej lub biurowej. Do zmiany trybów służy menu ekranowe OSD, które użytkownik może dostosowywać do swoich potrzeb.
Źródło: Sarota.pl
Technogadżet w liczbach