Photos Companion ułatwi przenoszenie zdjęć do komputera

Microsoft udostępnił właśnie zupełnie nową aplikację dla smartfonów, która uprości proces przenoszenia zdjęć na dysk komputera. Narzędzie nazywa się Photos Companion i dostępne jest na Androida oraz iOS.

Na rynku dostępnych jest wiele sposobów na przenoszenie zdjęć ze smartfona na dysk peceta. Mnogość dostępnych opcji może jednak skołować przeciętnego użytkownika. Tym bardziej że nie wszystkie są tak wygodne i funkcjonalne, jak można by tego oczekiwać.

Microsoft chce więc uprościć ten proces, dlatego stworzył aplikację o nazwie Photos Companion, dostępną na Androida oraz iOS. Od razu uprzedzam, że jest to narzędzie przeznaczone wyłącznie dla użytkowników systemu Windows 10, więc dla posiadaczy komputerów z innymi wersjami okienek jest całkowicie nieprzydatne. Co więcej, oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci WiFi. Produkt pozwala na automatyczne przesyłanie na komputer zdjęć i filmów, bezpośrednio z aplikacji obsługującej kamerę naszego smartfona.

To czy nowa aplikacja jest faktycznie wygodniejsza w obsłudze od dotychczas stosowanych metod, musicie ocenić sami. Jeśli macie ochotę ją wypróbować, to znajdziecie ją w Google Play Store oraz Apple iTunes.

Photos Companion

Źródło: Microsoft.com

You may also like...