Pierwsza na świecie elektryczna hulajnoga ze zdalnym sterowaniem

Elektryczna hulajnoga opracowana przez amerykańskich inżynierów, zrewolucjonizuje biznes ich wypożyczania. Taki pojazd potrafi bowiem samodzielnie się zaparkować.

Kilka lat temu na ulicach naszych miast, zaroiło się wręcz od elektrycznych hulajnóg wypożyczanych na minuty. Mieszkańcy błyskawicznie polubili ten środek transportu, który zapewnia olbrzymią wygodę poruszania się. Hulajnogę można łatwo wypożyczyć, dojechać nią na miejsce, a następnie po prostu zostawić.

Szybko jednak okazało się, że ten biznes generuje spory problem. Jest nim oczywiście kwestia odstawiania pojazdów po skończonym wypożyczeniu. Użytkownicy zostawiają je bowiem dosłownie wszędzie, a więc na chodnikach, skwerach, trawnikach itp. To kłopot nie tylko dla wypożyczalni, których pracownicy muszą jeździć po mieście i zbierać porzucone pojazdy do ładowania. Dowolność w ich parkowaniu stała się kłopotem również dla osób niewidomych, które przewracały się przez jednoślady.

Elektryczna hulajnoga sterowana niczym dron

Wkrótce ten problem będzie jednak należał do przeszłości. Jak donosi The Verge, w Atlancie trwają bowiem testy zupełnie nowego jednośladu, dzięki któremu użytkownik nie będzie już karany za zostawienie go w dowolnym miejscu. Elektryczna hulajnoga opracowana we współpracy trzech firm, jest bowiem zdalnie sterowana. Nawet jeśli użytkownik porzuci ją w dowolnym miejscu, pojazd sterowany przez operatora powróci do bazy, gdzie pracownicy go zdezynfekują oraz naładują baterię.

Elektryczna hulajnoga

Operatorzy znajdują się w odległości ponad 2000 km w Meksyku i sterują sprzętem za pomocą kontrolerów do Xboxa. Dzięki wbudowanym kamerom oraz sensorom widzą co się wokół pojazdu dzieje i mogą nawigować nim po biznesowym parku Peachtree Corners.

Na razie w parku biznesowym testowanych jest 100 pojazdów, które klienci mogą wynajmować. Rezerwują je za pomocą aplikacji Go X, a po kilku minutach hulajnoga pojawia się w wybranym przez klienta miejscu. Sam pojazd posiada dodatkowe kółka umieszczone po bokach, które zwiększają jego stabilność. Jeśli natomiast przypadkiem utraci moc, zablokuje się, lub przewróci, pracownicy są na miejscu, by się zająć problemami.

Koniec problemu z porzucaniem pojazdów

Elektryczna hulajnoga wygląda na nieco masywniejszą i cięższą od standardowych modeli. To jednak całkowicie zrozumiałe, gdyż posiada dodatkowe wyposażenie w postaci wspomnianych wcześniej bocznych kółek. Ma też kilka elementów zainstalowanych w postawie oraz kierownicy, które umożliwiają zdalne sterowanie jednośladem.

Pomysł sterowanych hulajnog jest niewątpliwie bardzo interesujący. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko eliminuje się problem pojazdów rozrzuconych po całym mieście oraz ich ładowania. W obecnej sytuacji pozwala to również zadbać o samych użytkowników, umożliwiając sprawną dezynfekcję

Źródło

You may also like...